Michael Buble "Crazy Love"

Andrzej Patlewicz | Utworzono: 2009-12-13 19:22 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Jego kariera zaczęła się dość przypadkowo. Został zauważony przez jednego z czołowych producentów podczas weselnego przyjęcia córki premiera Kanady, gdy występował ze swoim zespołem. Okazało się, że tajemniczym producentem był sam David Foster.

W niedługim czasie Michael Buble został zaproszony na pierwsze próbne nagrania, które tak się spodobały, że dostał kontrakt. W 2003 r. nagrał debiutancką płytę "Michael Buble". Zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Mimo że wykonywał głównie covery - m.in. Franka Sinatry, The Beatles, Raya Charlesa, Bee Gees, Elvisa Presleya - to udało mu się nawiązać kontakt z tak wielkimi artystami jak Stevie Wonder, czy Nelly Furtado.

Piosenka "Me And Mrs. Jones" zaśpiewana przez Buble na kolejnej płycie "Call Me Irresponsible" przyniosła mu kolejne nagrody i niezliczoną ilość sympatyków. Obdarzony oryginalną, ciepłą barwą głosu zjednywał sobie ogromne rzesze fanów słuchających jego nagrań w różnych zakątkach świata.

Czołowi muzycy ze sceny jazzowej, m.in. Vinnie Colaiuta, Brian Bromberg, Peter Erkine, Mike Fink, Paulinho Da Costa i wielu innych bez zbytniego namawiania przystąpili do kolejnej sesji nagraniowej, która trwała sześć miesięcy. Poszczególne utwory nagrywane były w Nowym Jorku, Los Angeles i Vancouver.

Nad produkcją całości czuwali tej klasy mistrzowie jak Bob Rock, David Foster i Humberto Gatica. To właśnie dzięki nim powstało trzynaście urokliwych utworów, począwszy od "Cry Me A River", "All Of Me", "Georgia On My Mind" (słynny standard Hoagy Carmichaela) przez "Crazy Love" (z repertuaru Van Morrisona), "Haven’t Met You Yet", "All I Do Is Dream Of You", "Hold On", "Heartache Tonight", po "You’re Nobody Till Somebody Loves You" i "Baby (You’ve Got What It Takes)", w którym wzięli udział Sharon Jones & the Dap–Kings. Trzy ostatnie na płycie utwory: "At This Moment", "Stardust" (z gościnnym udziałem Naturally 7) oraz zamykający "Whatever It Takes", śpiewany wspólnie z Ronem Sexsmithem, utrzymane są w podobnej konwencji.

Smaczkiem jest dołączone do albumu DVD "The Making of Crazy Love", bądące 24-minutowym dokumentem ilustrującym powstawanie płyty. Jest tam znacznie więcej piosenek niosących nadzieję z odrobiną jazzowego swingu.


Michael Buble – "Crazy Love"
Wydawnictwo: Reprise Records/Warner Music Poland

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama