"Dolny Śląsk w formie" - nowa wystawa pojawiła się na legnickim rynku

Karolina Bieniek, WK | Utworzono: 2021-08-03 16:23 | Zmodyfikowano: 2021-08-03 16:24
A|A|A

fot. Karolina Bieniek

Na dwudziestu tablicach znalazły się najważniejsze projekty i inwestycje zrealizowane na terenie Legnicy i powiatu legnickiego dzięki środkom z Unii Europejskiej.

- Takie wystawy pojawią się także w dziewięciu innych miastach Dolnego Śląska, by pokazać Dolnoślązakom, jak wiele udało się zrobić dzięki wsparciu unijnemu - mówi marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski:

W kończącej się właśnie perspektywie finansowej województwo dolnośląskie miało do dyspozycji ponad dziewięć miliardów złotych, z których dofinansowano między innymi budowę dróg, remonty placówek oświatowych i rewitalizację zabytków, czy też przywracanie linii kolejowych. O tych legnickich metamorfozach podczas krótkiego briefingu mówił prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski:

Prezydent Krzakowski zapewnił, że będą się starać o dofinansowania kolejnych inwestycji w nadchodzącej perspektywie finansowej. Podobne ekspozycje do tej, która stanęła w legnickim rynku pojawią się także w innych miastach Dolnego Śląska: Wrocławiu, Lubinie, Bolesławcu, Ząbkowicach Śląskich, Jeleniej Górze i Wałbrzychu.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama