Wielka impreza i gwiazdy światowego formatu we Wrocławiu

PP/mat.prasowe | Utworzono: 2021-08-09 06:40 | Zmodyfikowano: 2021-08-09 06:40

Przez siedem dni na Polach Marsowych obok Stadionu Olimpijskiego 536 zawodników i zawodniczek z 58 państw będzie walczyć o medale w dwóch kategoriach wiekowych (kadeci oraz juniorzy) oraz dwóch konkurencjach - olimpijskiej, czyli łuku klasycznym, oraz łuku bloczkowym.

Na starcie pojawi się bardzo liczna reprezentacja Polski. Do mistrzostw zgłoszono aż 24 zawodników i zawodniczek.

Na liście zgłoszeń znalazło się kilka nazwisk bardzo dobrze znanych fanom łucznictwa. We Wrocławiu zaprezentuje się choćby Nicholas D’Amour z Wysp Dziewiczych. To obecnie piąty zawodnik światowego rankingu w łuku klasycznym i niewątpliwie największa gwiazda, jaką będzie można zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska. Niedawno rywalizował na olimpijskich arenach w Tokio.

O tytuł mistrzyni świata juniorek z pewnością powalczy wschodząca gwiazda światowego łucznictwa, Amerykanka Casey Kaufhold, ćwierćfinalistka igrzysk w Tokio w rywalizacji drużynowej. Wystąpią też medaliści Pucharu Świata jak Komalika Bari z Indii czy siódmy zawodnik światowego rankingu w łuku bloczkowym, wicemistrz Europy Mathias Fullerton z Danii.Największe gwiazdy młodzieżowych Mistrzostw Świata w łucznictwie we Wrocławiu:

  • Nicholas D’Amour (Wyspy Dziewicze, łuk klasyczny) - piąty zawodnik światowego rankingu, uczestnik igrzysk olimpijskich w Tokio, srebrny medalista Grand Prix Europy 2021 w Antalyi, półfinalista i ćwierćfinalista tegorocznych zawodów Pucharu Świata.
  • Casey Kaufhold (USA, łuk klasyczny) - ćwierćfinalistka igrzysk olimpijski w Tokio w rywalizacji drużynowej, brązowa medalistka igrzysk panamerykańskich z 2019 roku, złota medalistka w drużynie, medalistka Pucharu Świata w drużynie, trzykrotnie biła rekord świata w rundzie ze 144 strzałami.
  • Komalika Bari (Indie, łuk klasyczny) - dwukrotna złota medalistka Pucharu Świata w rywalizacji drużynowej, mistrzyni świata kadetek z 2019 roku z Madrytu.
  • Mathias Fullerton (Dania, łuk bloczkowy) - siódmy zawodnik światowego rankingu, wicemistrz Europy z tego roku z Antalyi, złoty medalista Pucharu Świata w Paryżu, rekordzista świata w rundzie rankingowej z odległości 50 metrów.


Cały program Młodzieżowych Mistrzostw Świata w łucznictwie dostępny jest TUTAJ

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.