Łuczniczki z Wrocławia wystrzelały brąz w mistrzostwach kraju

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-09-14 08:30 | Zmodyfikowano: 2020-09-14 08:30

Śmiałkowska w finałowym pojedynku zwyciężyła 6:4 Sylwię Zyzańską (Łucznik Żywiec). Brązowymi medalistkami zostały kolejne zawodniczki z Żywca: Wioleta Myszor i Natalia Leśniak. W kategorii mężczyzn w walce o prymat niespodziankę sprawił Michalak pokonując w finale Arkadiusza Smolińskiego (ULKS Zryw Dobrcz) 6:2. Na najniższym stopniu podium stanęli: Michał Basiuras (Społem Łódź) oraz Kacper Sierakowski (Stowarzyszenie Łuczniczy Marymont Warszawa).

Z brązowym medalem z Legnicy wracają łuczniczki klubu Talent Wrocław. Łucja Wesołowska, Adrianna Trzebińska i Weronika Goclon wspólnie z Czarną Strzałą Bytom zajęły trzecie miejsce w rywalizacji drużynowej kobiet.

W Mistrzostwach Polski rywalizowało 126 łuczników, 68 mężczyzn i 58 kobiet z 26 klubów. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna z Łodzi. Tamtejszy Społem wywalczył cztery spośród pięciu możliwych do zdobycia złotych medali.