Lubinianie trzecią drużyną w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-08-09 07:20 | Zmodyfikowano: 2021-08-09 07:20

Akademicy w finale imprezy pokonali Projekt Warszawa 2:0. Na MVP drugiej edycji turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki wybrano zawodnika zwycięskiej ekipy Mateusza Porębę. Za triumf w turnieju zwycięzcy otrzymali nagrody od sponsorów, pamiątkowy puchar oraz czek na 70 tysięcy złotych. Drugie miejsce premiowane było 20 tysiącami, brązowe medale 10 tysiącami, a najlepszy gracz otrzymał dodatkowo 5 tysięcy złotych.

Trzecie miejsce w zawodach zajęli siatkarze z Lubina. W półfinale zawodnicy Staropolanki Cuprum nie sprostali późniejszym triumfatorom imprezy, przegrywając z zespołem z Olsztyna 0:2 (20:25, 21:25).

W starciu o brąz Miedziowi zmierzyli się z zespołem z Lublina. Pierwszego seta drużyna z Dolnego Śląska wygrała zdecydowanie - 25:13. W drugiej odsłonie wyrównana walka trwała do połowy seta. Potem lubinianie zaczęli dominować na boisku. Potem świetne rozegranie Przemka Stępnia, skuteczne ataki pozostałych zawodników i dobra gra asekuracyjna dała ekipie Cuprum przewagę, której lublinianie nie byli w stanie już odrobić. Druga partia zakończyła się zwycięstwem Staropolanki Cuprum 25:19 i tym samym lubinianie zdobyli brązowy medal PreZero Grand Prix PLS. Najlepszym zawodnikiem spotkania został przyjmujący Miedziowych Michał Gierżot.