Eryk Lubos laureatem nagrody Cybulskiego

Jan Pelczar | Utworzono: 2009-12-07 19:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Eryk Lubos na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego w "Nakręcanej pomarańczy" Jana Klaty

Znany z występów we wrocławskim Teatrze Współczesnym Lubos został nagrodzony za rolę w filmie "Moja krew". Pokonał między innymi Agatę Buzek z "Rewersu" i Romę Gąsiorowską z "Wojny polsko-ruskiej".

Agata Buzek otrzymała nagrodę publiczności.

Lubos, absolwent wrocławskiej PWST, zagrał w "Mojej krwi" zawodowego boksera, który w ostatniej walce odnosi ciężkie obrażenia. Nie może pogodzić się z końcem kariery, za wszelką cenę chce zostać ojcem. Matkę znajduje na Stadionie Dziesięciolecia - to Wietnamka, która zgodzi się urodzić w zamian za obywatelstwo.

O przyznaniu Erykowi Lubosowi nagrody Cybulskiego zdecydowało jury, w którym zasiadali m.in Stanisława Celińska, Piotr Reisch i Andrzej Kołodyński.

W poprzednich latach laureatami nagrody byli Krystyna Janda, Marek Kondrat, Zbigniew Zamachowski, Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, czy wrocławska aktorka Kinga Preis.

Pierwszym laureatem był Daniel Olbrychski.

W tym roku przyznano też nagrody specjalne aktorom, których nie wyróżniono przed laty, gdy nagroda Cybulskiego została zawieszona na lata stanu wojennego. Specjalne statuetki przygotowano dla Joanny Szczepkowskiej i Bogusława Lindy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama