Wybory 2010: Znamy gospodarzy miast

| Utworzono: 2010-11-23 19:04 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. rafaldutkiewicz.pl

Prezydent Wrocławia odniósł pewne zwycięstwo i ze spokojem może już planować swoją kolejną kadencję. Zwycięstwo w pierwszej turze odniósł także Tadeusz Krzakowski w Legnicy. Dogrywka czeka mieszkańców Wałbrzycha, gdzie niespodziewanie Piotr Kruczkowski minimalnie, ale jednak przegrał z Mirosławem Lubińskim, a także Jeleniej Góry, gdzie o losach prezydenckiego fotela zdecyduja druga tura.

WYNIKI WYBORÓW NA PREZYDENTÓW MIAST, BURMISTRZÓW I WÓJTÓW:

POWIAT BOLESŁAWIECKI: (frekwencja - 46,20%)
Bolesławiec: Piotr Roman 63,93% (niezrzeszony)
Bolesławiec gmina: II tura - Andrzej Dutkowski 36,41% (niezrzeszony), Krzysztof Zatylny 27,26% (niezrzeszony)
Gromadka: II tura - Krzysztof Malina 30,97%, Dariusz Pawliszczy 44,32%
Nowogrodziec: Robert Relich 66% (niezrzeszony)
Osiecznica: Waldemar Nalazek 93,56% (niezrzeszony)
Warta Bolesławiecka: Mirosław Haniszewski 88,08% (niezrzeszony)

POWIAT DZIERŻONIOWSKI: (42,03%)
Dzierżoniów: Marek Piorun 66,32% (niezrzeszony)
Dzierżoniów Gmina: Marek Chmielewski 72,03% (PO)
Bielawa: II tura - Ryszard Dźwiniel 36,08% (niezrzeszony), Piotr Łyżwa 24,88% (niezrzeszony)
Łagiewniki: II tura - Janusz Szpot 45,94% (niezrzeszony), Wenancjusz Kowalski 18,94% (niezrzeszony)
Niemcza: Grzegorz Kosowski 86,01% (niezrzeszony)
Pieszyce: II tura - Mirosław Obal 48,11% (niezrzeszony), Dorota Konieczna - Enoezel 26,78% (PO)
Piława Górna: II tura - Zuzanna Bielawska 46,94% (PiS), Ryszard Lewicki 24,65% (niezrzeszony)

POWIAT GŁOGOWSKI:(47,83%)
Głogów: Jan Zubowski 51,53 (PiS)
Głogów Gmina: II tura - Andrzej Krzemień 49,86%, Maria Stabiszewska 33,36%
Jerzmanowa: II tura - Alicja Serdak 40,2% (niezrzeszona), Lesław Golba 21,83% (PiS)
Kotla: Łukasz Horbatowski 68,32% (niezrzeszony)
Pęcław: Artur Jurkowski 86,65% (PO)
Żukowice: Krzysztof Wołoszyn 53,11% (SLD)

POWIAT GÓROWSKI: (50,95%)
Góra: Irena Krzyszkiewicz 67,14% (PO)
Jemielno: Czesław Połczyk 61,54% (niezrzeszony)
Niechlów: II tura - Jan Głuszko 36,19% (niezrzeszony), Marek Zagrobelny 34,78% (PiS)
Wąsosz: Zbigniew Stuczyk 57,09% (niezrzeszony)

POWIAT JAWORSKI:(48,63%)
Jawor: II tura - Artur Urbański 46,45% (niezrzeszony), Mariusz Barański 18,39% (PO)
Bolków: Jarosław Wroński 56,79% (PSL)
Męcinka: Zbigniew Przychodzeń 83,3% (niezrzeszony)
Mściwojów: Mariusz Foryś 56,29% (niezrzeszony)
Paszowice: II tura - Sebastian Oszczęda 46,29% (niezrzeszony), Henryk Hawrylewicz 35,58% (niezrzeszony)
Wądroże Wielkie: Seweryn Sterc 62,27% (niezrzeszony)

POWIAT JELENIOGÓRSKI: (47,75%)
Jelenia Góra: II tura - Marcin Zawiła 35,46%, Marek Obrębalski 26,88%
Janowice Wielkie: Kamil Kowalski 51,63%
Jeżów Sudecki: II tura: Dudek Edward 44,37% (niezrzeszony), Anna Konieczyńska 40,33% (PO)
Karpacz: Bogdan Malinowski 53,61% (SLD)
Kowary: II tura - Mirosław Górecki 40,6% (niezrzeszony), Jerzy Wroński 20,55% (niezrzeszony)
Mysłakowice: II tura - Zdzisław Pietrowski 45,47% (niezrzeszony), Krzysztof Korzeń 34,09% (niezrzeszony)
Piechowice: II tura - Zofia Grabias-Baranowska 44,81% (SLD), Stanisław Ejnik 20,4% (niezrzeszony)
Podgórzyn: Anna Latto 75,1% (niezrzeszona)
Stara Kamienica: Wojciech Poczynek 70,7 % (niezrzeszony)
Szklarska Poręba: Grzegorz Sokoliński 60,23% (niezrzeszony)

POWIAT KAMIENNOGÓRSKI: (51,72%)
Kamienna Góra: Krzysztof Świątek 62,58% (SLD)
Kamienna Góra Gmina: Stanisław Szmajdziński 62,27% (niezrzeszony)
Lubawka: II tura - Tomasz Kulon 45,69% (niezrzeszony), Andrzej Świątek 23,47% (SLD)
Marciszów: Stefan Zawierucha 77,48% (niezrzeszony)

POWIAT KŁODZKI: (45,98%)
Kłodzko: Bogusław Szpytma 57,35% (niezrzeszony)
Kłodzko Gmina: Stanisław Longawa 64,67% (PSL)
Bystrzyca Kłodzka: Renata Surma 77,20% (niezrzeszona)
Duszniki-Zdrój: II tura - Andrzej Rymarczyk 34,06% (niezrzeszony), Piotr Zilbert 29,59% (niezrzeszony)
Kudowa-Zdrój: Czesław Kręcichwost 50,66% (niezrzeszony)
Lądek-Zdrój: II tura - Kazimierz Szkudlarek 45,67% (PO), Andrzej Dylewski 32,22% (niezrzeszony)
Lewin-Kłodzki: II tura - Henryk Szczypkowski 49,2% (niezrzeszony), Bolesław Kędzierewicz 32,48% (niezrzeszony)
Międzylesie: Tomasz Korczak 73,73%
Nowa Ruda Miasto: Tomasz Kiliński 69,06% (niezrzeszony)
Nowa Ruda Gmina: Sławomir Karwowski 60,44% (niezrzeszony)
Polanica-Zdrój: II tura - Adam Łącki 26,24% (SLD), Jerzy Terlecki 32,17% (PO)
Radków: Jan Bednarczyk 84,42% (PSL)
Stronie Śląskie: Zbigniew Łopusiewicz 67,03% (niezrzeszony)
Szczytna: Marek Szpanier 95,51% (niezrzeszony)

POWIAT LEGNICKI: (48,84%)
Legnica: Tadeusz Krzakowski 66,65% (SLD)
Chojnów: Jan Serkies 86,63%
Chojnów Gmina: II tura - Barbara Jasińska 41,29% (niezrzeszona), Mieczysław Kasprzak 27,61% (niezrzeszony)
Krotoszyce: II tura - Beata Castaneda Trujillo 48,98 % (niezrzeszona), Zbigniew Kądziołka 44,59% (niezrzeszony)
Kunice: Zdzisław Tersa 78,4% (PO)
Legnickie Pola: Aleksander Kostuń 72,46% (niezrzeszony)
Miłkowice: II tura - Waldemar Kwaśny 46,76% (PO), Dawid Stachura 24,99% (niezrzeszony)
Prochowice: Alicja Sielicka 55,33% (PSL)
Ruja: Robert Chruściel 68,58% (PO)

POWIAT LUBAŃSKI: (47,68%)
Lubań: II tura - Konrad Rowiński 46,48% (PO), Arkadiusz Słowiński 28,24% (niezrzeszony)
Lubań Gmina: II tura - Zbigniew Hercuń 36,76% (niezrzeszony), Mirosław Herdzik 36,14% (niezrzeszony)
Leśna: Jan Surowiec 51,48%
Olszyna: II tura - Leszek Leśko 49,27% (niezrzeszony), Mariusz Tomiczek 34,03% (niezrzeszony)
Platerówka: Krzysztof Halicki 70,14% (niezrzeszony)
Siekierczyn: Janusz Niekrasz 67,07% (niezrzeszony)
Świeradów Zdrój: Roland Marciniak 80,1% (niezrzeszony)

POWIAT LUBIŃSKI: (47,61%)
Lubin: Robert Raczyński 72,4% (niezrzeszony)
Lubin Gmina: Irena Rogowska 51,31% (niezrzeszona)
Rudna: Władysław Bigus 66,74% (niezrzeszony)
Ścinawa: Andrzej Holdenmajer 58,09 % (niezrzeszony)

POWIAT LWÓWECKI:(47,61%)
Lwówek Śląski: Ludwik Kaziów 55,62% (niezrzeszony)
Gryfów Śląski: Olgierd Poniźnik 77,3% (SLD)
Lubomierz: Wiesław Ziółkowski 62,44% (PO)
Mirsk: Andrzej Jasiński 69,61% (niezrzeszony)
Wleń: II tura - Bogdan Mościcki 42,3% (niezrzeszony), Artur Zych 20,04% (niezrzeszony)

POWIAT MILICKI: (50,07%)
Milicz: Paweł Wybierała 51,77% (niezrzeszony)
Cieszków: Ignacy Miecznikowski 76,47% (PSL)
Krośnice: Mirosław Drobina 62,61% (niezrzeszony)

POWIAT OLEŚNICKI: (46,11%)
Oleśnica: Jan Bronś 70,85% (niezrzeszony)
Oleśnica Gmina: Mirosław Kasina 85,18% (PO)
Bierutów: Władysław Kobiałka 73,04% (SLD)
Dobroszyce: Jan Głowa 54,81% (niezrzeszony)
Dziadowa Kłoda: Tadeusz Ziółkowski 62,31% (niezrzeszony)
Międzybórz: II tura - Jarosław Jarosik 31,53% (niezrzeszony), Jarosław Głowacki 26,40% (niezrzeszony)
Syców: Sławomir Kapica 60,82% (niezrzeszony)
Twardogóra: Jan Dżugaj 62,85% (niezrzeszony)

POWIAT OŁAWSKI: (46,22%)
Oława: II tura - Franciszek Październik 43,83% (niezrzeszony), Przemysław Pawłowicz 25,09% (PO)
Oława Gmina: II tura - Jan Kownacki 41,27% (niezrzeszony), Zbigniew Pryjda 22,57% (niezrzeszony)
Domaniów: II tura - Dorota Swadek-Schneider 42,21% (PSL), Marek Chudy 38,48% (PO)
Jelcz-Laskowice: II tura: -Kazimierz Putyra 39,25% (niezrzeszony), Marek Szponar 20,36% (PO)

POWIAT POLKOWICKI: (53,29%)
Polkowice: Wiesław Wabik 76,04% (niezrzeszony)
Chocianów: II tura - Franciszek Skibicki 35,69% (niezrzeszony), Roman Kowalski 29,60% (niezrzeszony)
Gaworzyce: Jacek Szwagrzyk 76,29% (niezrzeszony)
Grębocice: Roman Jabłoński 88,87% (niezrzeszony)
Przemków: Stanisław Pępkowski 61,31% (niezrzeszony)
Radwanice: Sabina Zawis 56,17% (PSL)

POWIAT STRZELIŃSKI: (48,31%)
Strzelin: II tura - Dorota Pawnuk-Sznajder 30,99% (SLD), Norbert Raba 27,49% (PO)
Borów: Waldemar Grochowski 73,17% (niezrzeszony)
Kondratowice: Wojciech Bochnak 82,38% (PO)
Przeworno: II tura - Aleksander Bek 42,36% (PSL), Kazimierz Sęga 35,75% (niezrzeszony)
Wiązów: Henryk Ożarowski 59,67% (niezrzeszony)

POWIAT ŚREDZKI: (48,92%)
Środa Śląska: Bogusław Krasucki 51,15% (niezrzeszony)
Kostomłoty: Wacław Jaskuła 58,36% (niezrzeszony)
Malczyce: II tura - Ryszard Skuła 25,91% (niezrzeszony), Leokadia Gancarz 25,32% (niezrzeszony)
Miękinia: Jan Grzegorczyn 76,91% (niezrzeszony)
Udanin: Teresa Olkiewicz 60,42% (niezrzeszona)

POWIAT ŚWIDNICKI: (45,13%)
Świdnica: II tura - Wojciech Murdzek 47,01% (niezrzeszony), Adam Markiewicz 21,17% (SLD)
Świdnica Gmina: Teresa Mazurek 77,31% (niezrzeszona)
Dobromierz: Tadeusz Ulbin 63,43% (niezrzeszony)
Jaworzyna Śląska: Grzegorz Grzegorzewicz 65,58% (niezrzeszony)
Marcinowice: Jerzy Guzik 51,47% (PSL)
Strzegom: II tura - Zbigniew Suchyta 27,32 % (niezrzeszony), Marek Gałuszka 22,89%(niezrzeszony)
Świebodzice: Bogdan Kożuchowicz 55,99% (PiS)
Żarów: Leszek Michalak 66,00% (niezrzeszony)

POWIAT TRZEBNICKI: (51,51%)
Trzebnica: Marek Długozima 86,21% (niezrzeszony)
Oborniki Śląskie: II tura - Arkadiusz Poprawa 31,62% (PO), Sławomir Błażewski 24,78% (PSL)
Prusice: II tura - Igor Bandrowicz 49,57 (PO)%, Jan Hurkot 43,49% (niezrzeszony)
Wisznia Mała: Jakub Bronowicki 63,70% (niezrzeszony)
Zawonia: Andrzej Faraniec 82,83% (niezrzeszony)
Żmigród: Robert Lewandowski 67,80% (niezrzeszony)

POWIAT WAŁBRZYSKI: (41,38%)
Wałbrzych: II tura - Mirosław Lubiński 26,80% (niezrzeszony), Piotr Kruczkowski 24,70% (PO)
Boguszów-Gorce: Waldemar Kujawa 69,47% (PO)
Czarny Bór: II tura - Adam Górecki 32,84% (niezrzeszony), Andrzej Chmielewski 27,68% (niezrzeszony)
Głuszyca: II tura: Alicja Ogorzelec 39,39% (niezrzeszony), Wojciech Durak 23,91% (niezrzeszony)
Jedlina-Zdrój: Leszek Orpel 84,42% (niezrzeszony)
Mieroszów: II tura - Andrzej Laszkiewicz 47,92% (niezrzeszony), Andrzej Lipiński 40,45% (PO)
Stare Bogaczowice: Leszek Świętalski 71,50% (niezrzeszony)
Szczawno Zdrój: II tura - Marek Fedoruk 36,39% (niezrzeszony), Tadeusz Wlaźlak 40% (niezrzeszony)
Walim: Adam Hausman 78,58% (PO)

POWIAT WOŁOWSKI: (50,72%)
Wołów: II tura - Dariusz Chmura 40,86% (niezrzeszony), Marek Gajos 30,44% (niezrzeszony)
Brzeg Dolny: Stanisław Jastrzębski 61,42% (PSL)
Wińsko: Ryszard Mirytiuk 57,35% (PSL)

POWIAT WROCŁAW: (39,35%)
Wrocław: Rafał Dutkiewicz 71,63% (niezrzeszony)

POWIAT WROCŁAWSKI: (49,84%)
Czernica: II tura - Stefan Dębski 41,33% (niezrzeszony), Przemysław Kalemba 30,32% (niezrzeszony)
Długołęka: II tura - Iwona Agnieszka Łebek 48,59% (niezrzeszona), Piotr Dytko 41,52% (niezrzeszony)
Jordanów Śląski: Henryk Kuriata 79,85% (niezrzeszony)
Kąty Wrocławskie: Antoni Kopeć 75,52 (niezrzeszony)
Kobierzyce: Ryszard Pacholik 74,00 % (niezrzeszony)
Mietków: Adam Kozarowicz 52,44% (PO)
Siechnice/ Święta Katarzyna: II tura - Barbara Kosterska 31,41% (niezrzeszona), Milan Ušák 31,36% (niezrzeszony)
Sobótka: Stanisław Dobrowolski 60,11% (niezrzeszony)
Żórawina: Jan Żukowski 75,32% (PSL)

POWIAT ZĄBKOWICKI: (50,15%)
Ząbkowice Śląskie: II tura - Marcin Orzeszek 40,00% (PO), Kazimierz Figzał 33,33% (niezrzeszony)
Bardo:Krzysztof Żegański 54,44% (niezrzeszony)
Ciepłowody: II tura - Jan Bajtek 43,96% (niezrzeszony), Jarosław Bereźnicki 32,14% (niezrzeszony)
Kamieniec Ząbkowicki: Marcin Czerniec 74,28% (niezrzeszony)
Stoszowice: Marek Janikowski 64,01% (niezrzeszony)
Ziębice: II tura - Antoni Herbowski 45,38% (niezrzeszony), Ryszard Nowak23,55% (PSL)
Złoty Stok: II tura - Stanisław Gołębiowski 33,82% (niezrzeszony), Waldemar Wieja 30,36% (niezrzeszony)

POWIAT ZŁOTORYJSKI: (46,34%)
Złotoryja: II tura - Ireneusz Żurawski 41,98% (niezrzeszony), Krzysztof Maciejak 36,61% (niezrzeszony)
Złotoryja Gmina: Maria Leśna 68,44% (niezrzeszony)
Pielgrzymka: Tomasz Sybis 78,57% (niezrzeszony)
Świerzawa: Józef Kołcz 66,73% (niezrzeszony)
Wojcieszów: Sławomir Maciejczyk 67,02% (niezrzeszony)
Zagrodno: Mieczysław Słonina 66,54% (niezrzeszony)

POWIAT ZGORZELECKI: (51,64%)
Zgorzelec: II tura - Rafał Gronicz 35,23% (PO), Mirosław Fiedorowicz 29,12% (SLD)
Zgorzelec Gmina: Kazimierz Janik 61,16% (niezrzeszony)
Bogatynia: Andrzej Grzmielewicz 74,75% (PiS)
Pieńsk: Jerzy Strojny 65,53% (PO)
Sulików: II tura - Robert Starzyński 34,06% (niezrzeszony), Jan Hasiuk 41,31% (niezrzeszony)
Węgliniec: Andrzej Kutrowski 50,37% (niezrzeszony)
Zawidów: II tura - Józef Sontowski 44,98% (niezrzeszony), Jerzy Zagajski 22,20% (PO)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama