Startuje kolejny Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej

Piotr Pietraszek, volleywroclaw.pl | Utworzono: 2021-09-17 06:15 | Zmodyfikowano: 2021-09-17 06:15
A|A|A

fot. volleywroclaw.pl

To już dziewiąta edycja memoriału. Do tej pory rozgrywany był w różnych miastach Polski. W 2018 roku w Dąbrowie w 2018 triumfowały w nim siatkarki Volley. Po tym zwycięstwie Wrocław stał się organizatorem wydarzenia. Dwa lata temu zawodniczki ze stolicy Dolnego Śląska po raz drugi cieszyły   się ze zwycięstwa. Jednak Memoriał w 2020 roku nie odbył się z powodu pandemii. Teraz ponownie będzie można powrócić do tej tradycji, upamiętniającej wybitną siatkarkę oraz propagującej akcję krwiodawstwa. Udział w tegorocznej międzynarodowej edycji wezmą: czeska Dukla Liberec, niemiecki Schwarz-Weiss Erfurt oraz Energa MKS Kalisz. Gospodarzem turnieju jest Volley Wrocław.

Kibice w Hali Orbita, oprócz oglądania meczów, będą mogli wziąć udział w akcji krwiodawstwa (piątek w godzinach 15:00-17:00) oraz w dodatkowych konkursach. W trakcie meczów zostaną przeprowadzone także zbiórki charytatywne.

Wstęp do Hali Orbita jest bezpłatny. 

Harmonogram Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej:

Piątek (17.09)

16:00 Schwarz-Weiss Erfurt - Energa MKS Kalisz Volleyball
18:30 Volley Wrocław - VK DUKLA Liberec

Sobota (18.09)

13:00 mecz o 3. miejsce
15:30 finał

Agata Mróz - Olszewska była polską siatkarką, która reprezentowała kraj ponad 130 razy. Wraz z drużyną dwukrotnie (2003 r. i 2005 r.) zdobyła złoty medal mistrzostw Europy. W wieku 17 lat wykryto u niej MDS, czyli mielodysplazję szpiku. Wyszła za mąż za Jacka Olszewskiego i razem z nim doczekała się córeczki, Liliany. 22 maja 2008 r. siatkarka przeszła zabieg przeszczepienia szpiku kostnego w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zmarła dwa tygodnie później. Od kilku lat organizowany jest memoriał ku pamięci tej wybitnej siatkarki. Wydarzenie ma charakter charytatywny, a jego nadrzędnym celem oprócz rywalizacji sportowej jest popularyzacja działań związanych z krwiodawstwem, transplantacją i poszukiwaniem dawców szpiku kostnego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama