Sztuki wizualne w RWK: TIFF, Beloved Land, Polarny pożar [środa 15:00 - 19:00]

Urszula Andruszko | Utworzono: 2021-08-24 23:01 | Zmodyfikowano: 2021-08-25 10:47
A|A|A

fot. Agnieszka Sejud, mat. prasowe

W tym tygodniu sztuki wizualne skupione w pełni na fotografii, w wydaniu kobiecym i męskim. Zaczniemy od perspektywy kobiecej. Będziemy kontynuować temat tegorocznej edycji TIFF festiwal.
"Moje serce się raduje, kiedy znów objaśniasz mi świat" to ironiczne słowa kierowane przez niewidzialne kobiety do wszechobecnego Mężczyzny, który odbiera im głos. Te słowa mają swój wyraz w pracy artystycznej pt Mimesis, która rozproszona została w publicznej przestrzeni miejskiej. W audycji rozmowa z autorką - Agnieszką Sejud oraz kuratorką Klementyną Sęgą. O potrzebnie bycia widzianą rozmawiać będziemy także z Agatą Kalinowską, kontynuując wątki rozpoczęte tydzień temu. Rozmowa o 15:15.

Wrócimy też do tematu wystawy "Beloved Land" w galerii Foto-Gen. Do Wrocławia przybył kurator wystawy Jeauk Kang, będzie zatem wyjątkowa sposobność, aby dogłębnie dopytać o materiał i azjatyckich twórców, których prace prezentowane są w przestrzeni galerii. Rozmowa o 16:15.

O 17:00 w studiu zagości fotografka Karolina Ozimek. Na Tamce, w Galerii Agatka można już oglądać wystawę jej fotografii pt. Polarny pożar.

O godz. 18:40 reportaż.

Do usłyszenia!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama