Wrocławianki dwukrotnie lepsze od mistrza Czech

PP/inf.prasowa | Utworzono: 2021-08-31 06:35

Oba rozgrywane w Libercu spotkania zakończyły się dopiero w tie-breakach. W obu górą były zawodniczki z Wrocławia, a na boisku pojawiły się prawie wszystkie siatkarki biorące udział w przygotowaniach do sezonu 2021/22. Podczas sparingów w obu drużynach zabrakło kadrowiczek, które obecnie przebywają na mistrzostwach Europy.

Pierwsze spotkanie lepiej rozpoczął Volley od początku narzucając swój ton gry. Świetne obrony Agnieszki Adamek dawały szansę na wyprowadzanie kolejnych kontr. Na lewym skrzydle nie myliła się Natalia Murek, a swoje szanse wykorzystywała Aleksandra Rasińska. W drugiej partii rolę się odmieniły, a wrocławianki nie mogły znaleźć sposobu na dobrze dysponowane przyjmujące. Ten sposób znalazły w trzecim secie – gdy skutecznie zaczęły blokować. Swoje na środku zrobił duet Fedorek – Bałucka. Gdy wydawało się, że cały mecz zakończy się w czterech partiach – znów do głosu doszły gospodynie, które świetnie broniąc – doprowadziły do przedłużenia meczu. W tie-breaku z dobrej strony pokazała się Aleksandra Gromadowska, która ustawiła grę swoim serwisem. Ostatecznie z pierwszego zwycięstwa cieszyły się wrocławianki.

VK Dukla Liberec - Volley Wrocław 2:3 (13:25, 25:20, 14:25, 25:22, 10:15)

VolleyWrocław: Wellna(10), Rasińska (26), Bałucka (15), Murek (20), Kaczmar (3), Fedorek (7), Adamek (L) oraz Gromadowska (8), Szady (1), Bodasińska (L)

W rewanżu na boisku pojawiła się inna kombinacja siatkarek. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły Czeszki, które prowadziły nawet 5:0. Wrocławianki jednak szybko się otrząsnęły, a kilka udanych szarży Joanny Chorążej – dały prowadzenie, którego siatkarki trenera Murka nie oddały do końca partii. Dobrą grę przyjezdne kontynuowały w drugim secie. Bardzo dobrze funkcjonował blok. Aleksandra Gromadowska kilkakrotnie zablokowała rywalki w pojedynkę, ale pojawiły się momenty, gdy Czeszki musiały zmierzyć się z wysokim, potrójnym blokiem. Z dobrej strony pokazała się debiutująca w seniorskiej siatkówce Julia Stancelewska. Najbardziej wyrównany był set trzeci, który zakończył się grą na przewagi. Po tej partii w drużynie z Wrocławia pojawiły się zmiany. Drużyna straciła nieco rytm gry, ostatecznie oddając rywalkom czwartego seta. W tie-breaku ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie kapitan – Natalia Murek. To pozwoliło wrocławiankom na pomyślne zakończenie spotkania i wywiezienie z Liberca dwóch zwycięstw.

VK Dukla Liberec - Volley Wrocław 2:3 (18:25, 14:25, 28:26, 25:20, 11:15)

Volley  Wrocław: Gromadowska (12), Rasińska (24), Szady (2), Chorąża (8), Fedorek (22), Stancelewska (8), Bodasińska (L) oraz Wellna (1), Murek (6), Kaczmar (4), Adamek (L)

Wrocławianki będą miały szansę zagrać jeszcze raz z VK Dukla Liberec w tym sezonie przygotowawczym. Zespół z Czech będzie bowiem półfinałowym rywalem ekipy Volley w IX Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej, który w dn. 17-18 września rozgrywany będzie w Hali Orbita.