KPR Gminy Kobierzyce gotowy do nowego sezonu

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2021-09-01 09:04
A|A|A

fot. mat. prasowe

- Chcemy wygrywać jak największą liczbę meczów. Myślę, że w tym sezonie poziom Superligi będzie jeszcze wyższy. Dochodzą zespoły, które się bardzo wzmocniły kadrowo, tak że rywalizacja będzie większa. Mam nadzieję, że będziemy w gronie drużyn, które walczą o medale - powiedziała podczas treningu medialnego trenerka drużyny, Edyta Majdzińska.

Kobierzyczanki rozpoczęły treningi przed zbliżającą się kampanią w połowie lipca. W planie były zajęcia w terenie, na hali oraz siłowni, a także spotkania z dietetykiem i fizjoterapeutą. Kobierki udały się także na obóz w Uniejowie, a sierpień minął im pod znakiem sparingów z rywalkami z zagranicznych lig.

- Okres przygotowawczy trwał osiem tygodni. Pierwszy etap zawsze jest trudny dla zawodniczek, to duże obciążenia, intensywność. To przynosi jednak dobre rezultaty. Następnie weszliśmy w etap gier kontrolnych, zaplanowałam ich jedenaście. Jutro kończymy sparingiem z Zagłębiem Lubin. Jestem zadowolona z tego, co zrobiliśmy do tej pory – dodaje trenerka wicemistrzyń Polski.

Po sezonie 2020/2021 klub opuściły cztery zawodniczki – Kinga Jakubowska, Martyna Michalak, Karolina Mokrzka oraz Monika Koprowska. Szeregi kobierzyczanek wzmocniły natomiast rozgrywające Alona Shupyk (wcześniej EKS Start Elbląg), Vitoria Macedo (MKS Piotcovia Piotrków Tryb.), Oliwia Domagalska (SMS ZPRP Płock) oraz obrotowa, Aleksandra Olek (MKS Perła Lublin). Na użyczeniu szkoleniowym w pierwszoligowym MKS-ie PR URBIS Gniezno będzie Oliwia Kuriata.

- Osobiście uważam, że mamy ciekawy zespół. Będziemy chciały stworzyć zagrożenie na każdej pozycji i na pewno chcemy zdobyć medal – zapowiada kapitanka drużyny, Mariola Wiertelak.

- Końcówka sezonu była bardzo trudna, było nam ciężko psychicznie. Po medalu zrobiło się dużo lżej i wchodzimy w sezon z nowymi siłami. Wszyscy liczą na lepszy wynik, również my, chociażby na utrzymanie srebra, więc presja na pewno przyjdzie – potwierdza rozgrywająca, Aleksandra Kucharska.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej zmagania w PGNiG Superlidze kobiet rozpoczną 8 września o godz. 16, od wyjazdowego meczu z MKS-em Piotrcovią Piotrków Tryb. Następnie podejmą na własnym parkiecie EKS Start Elbląg (niedziela, 12 września, godz. 10:30).

- Piotrków prezentuje wysoki poziom. Jestem sama ciekawa, jak będziemy wyglądać na tle tego rywala. Zdajemy sobie sprawę, że inauguracja na wyjeździe w Piotrkowie to będzie bardzo trudny mecz – kończy Majdzińska.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama