Platforma Obywatelska szykuje się do wyborów szefa regionu

, PP | Utworzono: 2021-09-11 19:00 | Zmodyfikowano: 2021-09-11 19:00
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Grzegorz Schetyna stery w dolnośląskiej Platformie Obywatelskiej przejął w czerwcu, kiedy z funkcji szefa regionu zrezygnował europoseł Jarosław Duda. Pełni on jednak tylko obowiązki przewodniczącego, do czasu wyborów władz regionalnych, które mają nastąpić pod koniec października. Według nieoficjalnych informacji Radia Wrocław o funkcję przewodniczącego będzie walczył poseł Michał Jaros, polityk z Wrocławia. Oficjalnie ma to ogłosić w poniedziałek.

Jaros jest posłem od trzech kadencji. Po wyborach w Karpaczu należał do tzw. frakcji Jacka Protasiewicza. Po rozłamie w partii odszedł do Nowoczesnej. Potem jednak decyzję zmienił i z Nowoczesnej powrócił do PO. Michał Jaros w partii znany jest jako dobry organizator. Działacze podkreślają, że w czasie kampanii potrafi ciężko pracować na rzecz partii. 

Podczas sobotniego spotkania działaczy Platformy Obywatelskiej start w wyborach na szefa regionu zadeklarował oficjalnie Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Kandydaturę wsparł obecny na partyjnym spotkaniu prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

- Swoją decyzję traktuję jako wyzwanie. Kandydowanie na szefa regionu Platformy Obywatelskiej będzie okazją do rozmowy z każdym członkiem partii, ale też przejęciem politycznej i inicjatywy w regionie. Największe wyzwaniem na Dolnym Śląsku jest ochrona zdrowia i klimatu - powiedział na sobotnim spotkaniu prezydent Wałbrzycha.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Roman
2021-09-13 07:43:23
z adresu IP: (80.49.xxx.xxx)
Ocena: 0
Go Roman! Mam nadzieje, ze tak jak w Walbrzychu zwolni wszystkich i zacznie te historie od nowa. Roman na prezydenta RP.
~Zawodowy poseł?
2021-09-12 12:58:07
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: 6
Pan Jaros już 4 kadencje w sejmie przesiedział. Co w tym czasie zrobił? Jak poprawił byt zwykłych Polaków?
~Wnikliwy obserwator
2021-09-12 10:45:36
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 1
Cześć Andrzeju 64! Widzę, że już byłeś na porannej niedzielnej Mszy i jak na przykładnego Polaka-katolika przystało przemawiasz językiem miłości i szacunku :-) Mam propozycję - skoro, jak piszesz, j... Unię, to przestań chodzić po chodnikach, które wyremontowano dzięki unijnym dotacjom, przestać jeździć drogami zbudowanymi dzięki tym samym unijnym dotacjom, przekonaj swą ulubioną partię PiS, by nie brała judaszowych srebrników z Brukseli. Dogadajmy się z Łukaszenką i Putinem tworząc raj w Europie poza UE. Co Ty na to?
~Andrzej 64
2021-09-12 10:20:48
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -4
3 razy nie dla Unii j..... S.... J....
~Andrzej 64
2021-09-12 10:19:18
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -3
J... Bandę zlodziei
~Andrzej 64
2021-09-12 10:07:49
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -3
J... was i Unię s... j....
~Kola
2021-09-12 08:08:21
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 4
Patrząc w przeszłość, wdepnęliśmy w ten PiS przez przypadek. Taki był układ, że PiS uzyskał władzę absolutną. Teraz jest obawa w drugą stronę. Gdy PiS przegra – wdepniemy w nieprzygotowaną PO. To się rzuca w oczy i do tego nie można dopuścić. Platforma Obywatelska to partia bez klarownego planu, bez wizji Polski po PiS.
~Edi
2021-09-12 07:32:25
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 5
Jeśli chcemy żyć w normalnym, dobrze zorganizowanym i pro obywatelskim kraju to PO-PiS musi przejść do historii. Propagandowa papka partyjno-twórcza jest nie do przyjęcia, zwłaszcza dla ludzi myślących. Władze, których legitymacją są styropian i post solidarność, są po prostu nieudolne.
~Janek
2021-09-11 22:16:45
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
To chyba żart , rozwalił PO w Wałbrzychu , doprowadził ze nie ma klubu radnych PO w mieście i powiecie , miasto zadłużone , doktorek wydoił szpital , No to gratuluje panie Schetyna kandydata , kompromitacja i upadek .
~wieslaw
2021-09-11 20:39:03
z adresu IP: (185.27.xxx.xxx)
Ocena: -1
popaprancy antypolska szczujnia wypier
~Zane
2021-09-11 19:34:03
z adresu IP: (185.135.xxx.xxx)
Ocena: 2
Roman Szełemej. Lekarz który zarobił 400k w siedem miesięcy. Jest prezydentem Wałbrzycha, lekarzem i wiceprzewodniczącym stowarzyszenia Dolny Śląsk Wspólna Sprawa z Jackiem Sutrykiem. Przecież on nie ma na to czasu. A poparcie Schetyny i Sutryka to kamień na szyję…
~wyborca
2021-09-11 13:58:48
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 7
... w czasie kampanii potrafi ciężko pracować na rzecz partii. Ale czy potrafi pracować na rzecz Dolnego Śląska?