Druga wygrana szczypiornistek Zagłębia w drugim meczu sezonu

| Utworzono: 2021-09-11 22:06
A|A|A

Miedziowe od początku pokazywały swoją siłę. Zaczęło się od 3:1 w ósmej minucie, ale później przewaga podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej znacznie wzrosła. Po dwudziestu minutach na tablicy wyników było 14:7. Lubinianki prezentowały się znacznie lepiej od rywalek zarówno w obronie, jak i ataku, co przekładało się na wynik.

O drugi czas dla swojej drużyny Krzysztof Przybylski poprosił w 22. minucie. Przy wyniku 17:10 do przerwy po cztery trafienia na swoim koncie miały Adrianna Górna i Kinga Jakubowska.

Początek drugiej połowy był lepszy w wykonaniu przyjezdnych, które dość szybko zmniejszyły straty do czterech trafień – 19:15 w 38. minucie. Lubinianki ocknęły się chwilę później i znów powiększyły swoją przewagę. Defensywie Piotrcovii najbardziej we znaki dawał się duet Jakubowska-Górna, ale cała drużyna Zagłębia zasługuje na wyróżnienie.

Miedziowe pod koniec spotkania zbliżały się już do dziesięciu bramek przewagi. Mistrzynie Polski nie pozostawiły rywalkom złudzeń, wygrywając ostatecznie 34:27. Co ciekawe pomimo dość wyraźnej wygranej gospodynie nie wykorzystały pięciu rzutów karnych, które obroniła Daria Opelt – najlepsza zawodniczka w przyjezdnej ekipie.

MVP meczu: Kinga Jakubowska (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:27 (17:10)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Jakubowska 9, Grzyb 5, Hartman, Górna 8, Miłek, Drabik 2, Galińska 2, Zawistowska 2, Kochaniak-Sala 3, Matieli 2, Noga, Milojević 1.

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Klonowska, Oreszczuk 4, Trawczyńska 3, Majsak 1, Królikowska 3, Jureńczyk 2, Grobelna 1, Sobecka 4, Trbović 3, Świerczek 5, Sarnecka, Waga 1.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama