Sala koncertowa

Mateusz Lipiński | Utworzono: 2010-11-30 02:44 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Dodaj do Wykop.pl
Sala koncertowa - fot. Radio Wrocław
fot. Radio Wrocław

Radio Wrocław SA oferuje możliwość wynajęcia Sali Koncertowej (500 miejsc) na koncerty, wykłady, zjazdy, konferencje i pokazy. Wszystkie imprezy mogą być nagłaśniane, oświetlone, rejestrowane.

Informacji związanych z wynajęciem Sali Koncertowej udziela:

Anna Skupień - tel. (71) 78-02-408, e-mail: [email protected].

Sala Koncertowa Radia Wrocław została wybudowana w latach 1939 — 1942. W pierwszych latach działania nie było tam... miejsc siedzących i widzowie musieli stać podczas koncertów. Obecnie w sali znajdują się wygodne fotele, dzięki którym w koncertach i przedstawieniach może wziąć udział 500 widzów.

Oprócz koncertów w Sali Koncertowej mogą być organizowane różne imprezy takie jak pokazy mody, konkursy, zjazdy, spotkania itp.

Jeśli sala koncertowa, to i koncertowe instrumenty. Posiadamy doskonałe fortepiany Steinway & Sons, organy, klawesyn i inne.

Salę Koncertową wyróżnia spośród innych tego typu sal doskonała akustyka. Dzięki temu artyści koncertujący u nas powracają tu i koncertują znów. W Sali Koncertowej gościli już: Art Farmer - światowej sławy trębacz jazzowy, Kurt Masur - dyrektor Filharmonii Nowojorskiej, najstarszej orkiestry w USA i jednej z najstarszych na świecie.

A także: Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej, Orkiestra Operetki Wrocławskiej, Cantores Minores Wratislavienses, Orkierstra Leopoldinum, Alexband, Sami Swoi oraz Ryszard Rynkowski, Piotr Baron, Hanna Banaszak, Stanisław Sojka, Katarzyna Figura, Gabriela Kownacka, grupa Pod Budą, Kabaret Elita, Krzysztof Daukszewicz, Kabaret Koń Polski, Marcin Daniec, Kabaret Pirania, Andrzej Rosiewicz, Tercet Egzotyczny, Krzysztof Krawczyk i wielu, wielu innych.

Jeśli koncerty, to także profesjonalne oświetlenie sceniczne z komputerowym sterowaniem. Dzięki temu w dzień może być ciemno, a w nocy jasno i kolorowo. Wszystko zgodnie z życzeniami. Koncerty odbywające się w Sali Koncertowej mogą być rejestrowane w technologii cyfrowej; stereofonicznej bądź wielośladowej. Dysponujemy techniką na miarę XXI wieku.

Dziś Sala Koncertowa Radia Wrocław jest wciąż jednym z największych studiów radiowych w Polsce. Jego kubatura wynosi 7900 m sześc. a powierzchnia 600 m kw. Scena jest w stanie pomieścić wielką orkiestrę symfoniczną wraz z chórem. Zaplecze studia stanowią pomieszczenia o łącznej powierzchni 150 m kw.

W hallu głównym znajduje się szatnia oraz automat z kawą i zimnymi napojami. Dodatkowo w budynku radia w godz. 9.00-17.00 działa bar, w którym można zjeść dania śniadaniowe i obiadowe.

Podobny hall z szatnią znajduje się na piętrze, przy wejściach na balkon Sali Koncertowej i do sali konferencyjnej.

Reklama
Zdjęcia
Sala koncertowa - 4
Sala koncertowa - 5
Sala koncertowa - 6
Sala koncertowa - 7
Załączniki