Region pod śniegiem

Radio Wrocław | Utworzono: 2010-12-02 08:03 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. archiwum prw.pl

18.00: Fabryczna i Psie Pole - to wrocławskie dzielnice, w których walka z zimą idzie najgorzej - uważają eksperci. ZDiUM przyznaje, że nie wszędzie jest tak jak być powinno, ale zapewnia, że prace prowadzone są pełną parą.

17.00: Jeszcze dziś firmy odśnieżające mają pojawić sie na zasypanych osiedlowych uliczkach.

16.10: W regionie ciągle kłopoty na granicy. Przez Jakuszyce mogą przejechać tylko ciężarówki z łańcuchami na kołach. Policjanci nie wpuszczają też tirów z Czech na przejście w Nachodzie

16.00: Jutro na Dolnym Śląsku znów pojawi sie nowy śnieg. Może go spaść u nas do 15 centymetrów. Na sobotę IMGW zapowiada rozpogodzenia. W niedzielę natomiast zapowiadane są słabe opady śniegu, przechodzące na zachodzie w marznący deszcz powodujący gołoledź. W przyszłym tygodniu niewielkie ocieplenie.

15.27: Zaplanowane na weekend mecze piłkarskiej ekstraklasy, w tym spotkanie Jagielonii Białystok ze Śląskiem Wrocław i KGHM Zagłębia Lubin z Koroną Kielce zostały przełożone. Wszystko oczywiście przez zimę. Mecze zostaną rozegrane wiosną 2011 roku.

14.30: Wszystkie drogi wojewódzkie na Dolnym Śląsku są przejezdne, ale kierowcy muszą uważać, bo jest bardzo ślisko - w Kątach Wrocławskich przy zjeździe na autostradę TIRy mają problemy z podjazdem. Taka sama sytuacja jest również na trasie między Boguszowem Gorce i Czarnym Borem. Od rana na drogach w regionie pracuje kilkadziesiąt pługopiaskarek.

13.40: Poprawia się sytuacja na krajowej ósemce na odcinku przebiegającym przez Kotlinę Kłodzką. Ruch jest spowolniony przez trudne warunki, ale odbywa się bez przeszkód. Kierowcy spokojnie jadą też drogą krajową nr 5 w okolicach Wiszni Małej.

12.50: We Wrocławiu już po komunikacyjnym szczycie. Kierowcy mają jednak nadal problemy z wyjazdem z osiedli.

12.00: Zimno i do domu daleko. Opóźnienia niektórych pociągów na wrocławskim dworcu PKP sięgają już 3 godzin. Co gorsza niektóre składy nie wiadomo kiedy odjadą, bo nadal nie dotarły do Wrocławia. Do tego dworzec tymczasowy jest nieogrzewany.Kłopoty z powodu opadów śniegu i zamieci mają też czeskie koleje. Ogłoszono tam stan klęski śniegowej. Wiele pociągów jest opóźnionych. Niektóre zostały odwołane.

11.35: Trudne warunki na granicy Polski. Przez Jakuszyce mogą przejechać tylko ciężarówki z łańcuchami na kołach. Policjanci nie wpuszczają też tirów z Czech na przejście w Nachodzie.

11.20: Zima na całego. Sypie, mrozi i wieje. Na dolnośląskich drogach panuje prawdziwy dramat - TIRy nie dają rady i wielu miejscach blokują przejazdy. W okolicach Ciechowa przy drodze powiatowej z Kostomłotów do Środy Śląskiej kilkadziesiat tirów utknęło na ponad godzinę. T

10.34: We Wrocławiu od rana ogromne problemy również z tramwajami. W tej chwili stoją wszystkie od Krzyków do centrum.

10.01: Z powodu ogromnych opadów śniegu w rejonie Warszawy i Poznania na Dolny Śląsk pociągi docierają spóźnione. Opóźnienia sięgają od 15 minut do ponad 2 godzin.

09.47: Korki we Wrocławiu, jak informują nas kierowcy, nieprzejezdna jest ulica Redycka. Droga jest bardzo śliska i prosimy o ostrożność.

Zakorkowane jest całe południe miasta.

09.01: Kierowcy TIRów nie dojadą w stronę granicy. Już od Ząbkowic Śląskich są zatrzymywani przez policję i kierowani na parkingi.

Te w większości są zapełnione.

08.41: Po nocnych opadach bez prądu jest kilka miejscowości w Kotlinie między innymi: Lewin Kłodzki, Taszów i Jarków. To w sumie blisko 200 gospodarstw.

08.30: Wrocławskie lotnisko wciąż funkcjonuje bez problemów. Wszystkie poranne loty odbywają się zgodnie z planem. Opóźnienia a nawet odwołane loty są na lotnisku w Warszawie, Poznaniu i Krakowie.

08.10: Poważne kłopoty mają z kolei autobusy PKS w regionie jeleniogórskim. W Radomicach koło Wlenia na drogę spadło drzewo i uniemożliwia przejazd. Autobus utknął tam i w tej chwili czeka na pomoc. Kłopoty z przejazdem są także na drodze między Sosnówką a Głębockiem koło Karpacza i w górnych Kowarach.

08.06: Krajowa ósemka zablokowana przez tiry w Bardzie. Piątka w obu mierunkach zablokowana między miesjcowościami Wisznia Mała a Wysoki Kościół. Trasę również zablokowały tiry. Autostrada A4 nieprzejezdna w stronę Legnicy, mniej więcej na wysokosci zjazdu na Strzegom w poprzek stanął tir. Nieprzejezdne są dwa pasy.

08.03: Bardzo trudne warunki w okolicy Jakuszyc, Szklarskiej Poręby i Lwówka, choć w tych rejonach drogi nie są zablokowane to warunki do jazdy są bardzo trudne. Jak we Wrocławiu? Sprawdza w godzinach szczytu, naszym wozem transmisyjnym, Marcin Moneta. Jak podaje, w ogromnych korkach jadą teraz samochody od południa do centrum, przez miasto nie da się przejechać szybciej niż 20, 30 km/h.

Zobacz również:

Osiedla prawie odcięte od świata

Dantejskie sceny na dworcu

Godzinne opóźnienia pociągów

Punkty Informacji Drogowej (Telefony)

Zima w regionie: informacje dla kierowców

Zima na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk zasypany (ZDJĘCIA)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama