Wrocław o poranku z najgorszym powietrzem na świecie

GN | Utworzono: 2021-10-11 09:55 | Zmodyfikowano: 2021-10-11 09:56
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: archiwum Radia Wrocław


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Teofil
2021-10-20 10:23:51
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czas na "prawdziwą" ekologię. Zobowiązuję się przesiedzieć całą zimę w syberyjskiej burce. Nawet gazowego pieca nie będę włączał bo oszczędzam na jedzenie dla rodziny w 2022 roku..
~Pozamykajcie
2021-10-13 10:31:33
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
durnie z Wrocławia Turów, waszą elektrociepłownię, która jest ekologiczna i jak temperatura spadnie do minus dziesięciu to wystawcie swoje bachory przez okno na 5 minut żeby pooddychały świerzym powietrzem.
~Jkr
2021-10-12 18:34:01
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 30
Haha tak trzymać sutryk zajmuję się lgbt-owcam a nie miastem
~Rolnik
2021-10-12 09:17:06
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 23
Cargil co noc o 1 albo o 2 w nocy puszcza jakieś świństwo że śmierdzi jak holera a Haem akumulatory to walą wszystko w kanalizację że w nocy śmierdzi że aż dusi
~Rolnik
2021-10-12 09:12:28
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 38
Elektrocieplownia na Łowieckiej co noc wypuszcza coś żółtego i fioletowe świństwo a te filtry to tylko przykrywka a włodarze Wrocławia o tym wiedzą ale jak jest kasa to cisza winni są mieszkańcy bo palą w piecach
~andiamo
2021-10-12 08:08:26
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 12
Ktoś ma zamiar podpisać się pod tą informacją?
~Ekp
2021-10-12 07:40:28
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: 44
Wpuszczenie zakładów największych producentów świata na Bielany Wrocławskie; do Jordanowa, Miękini w produkcji akumulatorów ,asfaltów,chemii gospodarczej i wycinka Lasu Mokrzańskiego obok miasta zrobiła swoje.
~Marek
2021-10-12 07:34:59
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dlaczego nie ma nic w temacie smogu w codziennych prognozach pogody ?? Jakiś problem ?
~Lilis
2021-10-12 07:32:43
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: 28
Od miesiąca Wrocław jest w czołówce najbrudniejszy miast świata ! nie informują o tym ani w mieście ani w ochronie środowiska wyłączone komunikaty ! Temat skończy się w Strasburgu granie zdrowiem obywateli musi się skończyć
~ZYX
2021-10-12 07:03:05
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 0
Najgorsze powietrze i przejrzyste smog jest czarny czarne powietrze czujniki pokazują praktycznie cały czas jakość dobrą oczywistym jest to że to oszustwo ktoś ma w tym jakś interes.
~baqs
2021-10-12 01:21:46
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
nie dziwię się, że żaden burak nie podpisał się pod tą wypociną nazwiskiem.
~Bres
2021-10-11 23:34:47
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -10
Ciekawe skad te dane ?! Od wrozki zielononozki wszystkowiedzacej najlepiej ?! Wroclaw ma najgorsze powietrze na swiecie !!! Tyle ze bez Niemiec, Chin, Rosji, USA, Anglii i paru innych miejsc. Zielone, klamliwe oszolomy przestancie mieszac glupim malolatom w glowach. I tak juz maja mnostwo odruchow lemingow
~Lepiej żyć w smogu
2021-10-11 22:18:56
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
niż zamarzać z zimna. Proste chyba.
~Kalkuta
2021-10-11 21:50:53
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 16
Byłem i widziałem i czułem zanieczyszczenie w Kalkucie . To się nie da porównać do dymku/ smogu we Wrocku . Chustka była czarna po kilkunastu minutach. Ten serwis bazuje na na czujnikach bez kalibracji . Lokalizacja czujników to temat na jeszcze lepszy artykuł. Dokładność +- xxx %. Porównujmy coś co ma sens .Warto poczytać zanim się zacznie głupoty wypisywać i oceniać.
~Najlepiej
2021-10-11 21:10:16
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 42
Udawać, że problemu nie ma. Zbić termometr i nie będzie gorączki. Mieszkam w bloku na 8 piętrze i jak nadchodzą zimne noce (czasem we wrześniu) to problem trwa do konca sezonu, czasem do maja. Dopóki nie zatkano każdej wolnej przestrzeni, tematu nie było choć pieców i lokalnych kotłowni było dużo więcej. Teraz tylko huragany są w stanie przedmuchać to miasto. I tak jest od kilku lat, z roku na rok coraz gorzej. Nie trzeba wysokiego IQ, żeby to zauważyć. Więcej budynków "plomb" i najlepiej w każdym podwórku - biurowce , no i oczywiście wyższe składki zdrowotne. To dopiero początek.
~SMOG czyli wielki
2021-10-11 20:45:20
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
KIT !!!!!!!!!!!!!!!
~lola
2021-10-11 20:10:44
z adresu IP: (188.47.xxx.xxx)
Ocena: -1
czas z dzieckiem wyjść na spacerek!
~donald
2021-10-11 20:07:35
z adresu IP: (188.47.xxx.xxx)
Ocena: 32
a ludziom dalej za mało dróg i autostrad przez miasto...
~Bzdury
2021-10-11 19:59:06
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
W tym mieście jest wiele problemów (większość zasiada w urzędzie miasta), ale akurat jakość powietrza zazwyczaj nie jest tak beznadziejna jak w innych dużych miastach
~A może ekologu
2021-10-11 18:45:11
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
pojedziesz do Warszawy protestować przeciwko milionom litrów ścieków, które Trzaskowski wpuszcza do Wisły?
~Nam mieszkańcom
2021-10-11 18:38:47
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Brochowa żaden smog nie przeszkadza. Podobnie jak mieszkańcom innych osiedli. Pieniądze na smogu robią grupy pseudoekologów. Kitu nam nie wciśniecie.
~Mzec
2021-10-11 18:17:23
z adresu IP: (37.128.xxx.xxx)
Ocena: -1
W sumie mam hybrydę. Założył bym do niej instalacje LPG. Emisyjne było by nieźle. Trochę się boje o silnik czy nie będzie na niego działać gaz destrukcyjnie. Mogło by coś państwo dopłacać do instalacji LPG albo w jakiś inny sposób strach o silnik zrekompensować. Dostań że jestem Taxi to 250 km robię po mieście.
~Wro
2021-10-11 18:11:28
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 1
30 września około g.19-tej można było zaobserwowac czarny dym z większego komina przy Łowieckiej( z tego nowszego, niższego wydobywał się biały). To nie był czas wyboru papieża, więc nikt się tym nie zaintetesował. Na moje szczęscie wiatr był południowy. I myślę, że Sutryk jak Trzaskowski powinien więcej spólek miejskich oddać pod zagraniczny zarząd, nie tylko elektrociepłownie. Może by tak MPK?
~Mzec
2021-10-11 18:09:15
z adresu IP: (37.128.xxx.xxx)
Ocena: 0
Więcej dizli :)
~Wro
2021-10-11 17:47:22
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 46
Brawo, nawet urządzenia pomiarowe takiego zanieczyszczenia nie wytrzymują. Od kilku dni było fatalnie wieczorami, już wczoraj można było dotknąć tej zawiesiny jak się mieszka wyżej i rano dołożyli do pieca co mieli pod ręką. Chociaż kiedyś było więcej kopciuchów, to jednak luźna zabudowa powodowała przeciągi. Teraz przekupni urzędnicy każdą ulicę, podwórko czy piaskownicę pozwolili deweloperce zatkać pryszczami biurowymi - sami siedząc w klimatyzowanych lokalach i samochodach przynależnych" pozycji". A resztę jak covid nie da rady to sie zagazują. Tak trzymać panie Sutryk z drużyną! Ludzi ci u nas "mnogo" - jak mawiał Stalin
~Greg
2021-10-11 17:42:30
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 32
Ja tak się zastanawiam powietrze a czemu UE nie atakuje Chin - odpowiedz prosta za to że Chiny były oskarżane za covid przez UE to za karę pseudonim całe lewactwo nie ma części do samochodów bo te najważniejsze podzespoły były produkowane w Chinach ....a rozgrywka dopiero się zaczyna więc przestańcie już nic pianę
~Nadprodukcja
2021-10-11 16:42:03
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
pieniądza a luft jest normalne jak przed Nową normalnością
~Cygnus21
2021-10-11 15:59:33
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dramat... Ale i tak Polszewików ,,Wrocław" będzie wybierał...
~Kml
2021-10-11 15:58:13
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dzisiaj w pobliżu ogródków działkowych nie dało się przejechać rowerem, smród ze śmieciowców masakryczny
~loz
2021-10-11 15:11:44
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: 17
Dlaczego na czujnikach Uniwersytetu Wrocławskiego http airquality_uni_wroc_pl/map jakość powietrza jest bardzo dobra? Czy aby jakiś zagraniczny czujnik nie jest zepsuty?
~Brak gospodarza
2021-10-11 13:09:36
z adresu IP: (185.135.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wieczne korki. Wiecznie nieprzejezdne miasto. Zabudowywane strefy napowietrzające.
~ekoeko
2021-10-11 11:32:45
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 8
Na stronie Urzędu nadal jest: "Jakość powietrza we Wrocławiu brak pomiaru".
~jan
2021-10-11 11:29:55
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 3
generalnie...nasze polskie aglomeracje w doborowym towarzystwie... pomijajac Turów, co premier ma do powiedzenia na temat, ze sie po prostu dusimy ? A moze jakis inny minister np. zdrowia, srodowiska ?
~jak nie widać..
2021-10-11 10:44:47
z adresu IP: (82.38.xxx.xxx)
Ocena: 0
To nie szkodzi. (Tak samo z wirusem..) Kraj ciemniaków..
~Jakoś mi
2021-10-11 10:12:05
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -3
to nie przeszkadza.