Szklarska Poręba: Na budowie przewrócił się dźwig. Operator nie żyje

Krzysztof Borys, GN | Utworzono: 2021-10-13 15:00 | Zmodyfikowano: 2021-10-13 17:10
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: nachansFollow/flickr.com (Creative Commons)

17.00

Obecnie na miejscu wypadku prowadzone są czynności z udziałem Powiatowego Inspektora Pracy, prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz policjantów. Wyjaśniane są okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

- mówi kpt. Krzysztof Zakrzewski - oficer prasowy komendanta Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

15.00

Operator dźwigu został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Jego stan określany był jako ciężki. W trakcie transportu mężczyzna był reanimowany. Niestety krótko po przewiezieniu na SOR zmarł.

Według nieoficjalnych informacji przyczyną wypadku mógł być rozmiękły grunt.

Wysokość dźwigu to około 30-35 metrów. Dźwig ten działał tam od ponad roku bez żadnych problemów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Mrufa
2021-10-15 15:14:51
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -1
Gdzie były przepisy BHP ??? Czy warunki atmosferyczne pozwalały na pracę dźwigu ???
~Lis
2021-10-15 15:13:10
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
I co właściciel czysty winny operator
~I pewnie zatrudniony
2021-10-14 00:25:48
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
był na umowę o dzieło. Wszystkie umowy śmieciowe wprowadziły liberalne rządy np. wcześniejsza Platforma czyli Kongres Liberalno Demokratyczny z Mazowieckim na czele.
~@do autora
2021-10-14 00:02:15
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nie ma czegoś takiego jak powiatowa inspekcja pracy tylko państwowa a dźwig to żuraw wieżowy a nie typu suwnica. Doucz się .... Masakra
~MAciej
2021-10-13 23:08:37
z adresu IP: (217.96.xxx.xxx)
Ocena: 3
Zobaczcie jaki ten zuraw jest pordzewniały ,własciciel tego żurawia powinien tam siedzieć .Gdzie jest inspekcja ,przecież ktoś to odbierał
~Arek
2021-10-13 20:47:25
z adresu IP: (92.40.xxx.xxx)
Ocena: -3
To jest często wina nadzoru budowlanego który nie kontroluje deweloperów spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Zysk, zysk, beton to się liczy a nie życie ludzkie w tym kraju. W rzekach w Szklarskiej Porębie już ścieki płyną a Wody Polskie dalej wydają zgody.
~kierowca
2021-10-13 16:42:36
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 2
Na poważnych budowach zdarzają się wypadki, gdzie ustanowiony jest kierownik budowy, inspektor nadzoru... domki bez pozwolenia będą budowane bez kierownika budowy... co prawda żurawi wieżowych tam nie będą stawiać, ale już można przypuszczać jakie będą tego skutki...
~Patryk
2021-10-13 16:01:40
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
To się przewróciło ze starości.
~Jaki
2021-10-13 15:59:48
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -1
MAZUR ma starsze dźwigi od węgla