Debata polityczna: Manifestacje "Ani jedna więcej" i walka z koronawirusem

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2021-11-08 09:26 | Zmodyfikowano: 2021-11-08 09:36
A|A|A

fot. RW

We Wrocławiu, podobnie jak w innych miastach w Polsce zorganizowano manifestację pod hasłem "Ani jedna więcej". Około tysiąca osób protestowało w Rynku po tragicznej śmierci 30-letniej kobiety z Pszczyny.

Przypomnijmy: w Pszczynie zmarła 30-letnia kobieta w ciąży. Jak twierdzi pełnomocniczka rodziny, lekarze mieli czekać z interwencją medyczną dopiero na śmierć płodu.

- Sprawa jest tragiczna, lecz niestety wykorzystywana politycznie - uważa Andrzej Kilijanek z Prawa i Sprawiedliwości:

Arkadiusz Sikora z Nowej Lewicy mówi, że takie tragedie będą się zdarzać i jest to m.in. wynik orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego:

Damian Daszkowski z Konfederacji mówi, że śmierć kobiety jest wykorzystywana politycznie i mieliśmy do czynienia z błędem lekarskim:

Paweł Gancarz z Polskiego Stronnictwa Ludowego dodaje, że polityczną odpowiedzialność za śmierć 30-latki z Pszczyny ponosi Prawo i Sprawiedliwość:

Renata Granowska z Koalicji Obywatelskiej mówi, że śmierć pani Izabeli z Pszczyny to "morderstwo prawne":

Pytaliśmy także gości, dlaczego Polacy nie chcą się szczepić przeciwko Covid-19. - Osoby niezaszczepione powinny być pozbawione pewnych udogodnień - tłumaczy Renata Granowska:

Damian Daszkowski mówił, że to segregacja sanitarna i każdy powinien sam dokonać wyboru, czy chce się zaszczepić. Przedstawiciel Konfederacji powiedział też, że sam się nie zaszczepił i "jakoś żyje":

Andrzej Kilijanek mówi, że maseczki i szczepienia chronią także innych i zachęca do szczepień:

- Szczepienie przeciwko koronawirusowi powinno być obowiązkowe - uważa Arkadiusz Sikora:

- Wolność każdego z nas kończy się w momencie, kiedy zagrożone jest życie drugiego człowieka - mówi Paweł Gancarz:

Posłuchaj całej debaty:

cz.1

cz.2

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Witek
2021-11-10 19:15:45
z adresu IP: (93.181.xxx.xxx)
Ocena: 2
Szefie, można zwolnić sprzątaczy, Pan Daszkowski pozamiatał...
~milicja
2021-11-10 01:39:41
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 2
Mamy stan EPIDEMIOZY UMYSŁOWEJ - MASKI włóż!
~Słuchacz
2021-11-09 15:02:13
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: -2
Lewica jak zwykle wykazuje brak logiki w związku ze śmiercią kobiety oraz faszystowskie rozwiązania przymusowego brania eksperymentalnych preparatów, po których życie straciło już wiele osób na świecie. Konfederacja - jedyny rozsądny głos. Reszta POm*otów to lewica BIS, przy czym odrębny głos ma PIS - jest w rozkroku, jedna noga przy Konfederacji, druga przy Lewicy i spółce (maseczki chronią, szczepionki chronią, w przypadku wątpliwości, patrz punk pierwszy).
~Michał
2021-11-09 11:55:33
z adresu IP: (194.11.xxx.xxx)
Ocena: 6
hahaha dobry koleś z konfederacji, na głupie pytania tylko stosuje się sarkazm i ironię!!! BRAWO Koleś ma jaja, bo raptem jak się na niego harpie rzuciły to on na kompletnym spokoju. Panie Daszkowski, jak pan to czytasz to wiec, że jest Pan the best. POLSKA RULES !
~Makumba
2021-11-09 05:37:51
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Pan z PSL ma nie po drodze z logiką: Wolność każdego z nas kończy się w momencie, kiedy zagrożone jest życie drugiego człowieka - mówi Paweł Gancarz. Oczywiście punktem wyjścia jest fałszywa teza, że osoby zaszczepione nie zarażają. O totalitarnych poglądach pana reprezentującego pogrobowców Lenina i Stalina nawet nie wspomnę....
~Ewa
2021-11-08 20:07:34
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 5
Kaczyńskiemu marzy się wojenka, kilku łobuzów bez broni tylko z patykami ma zagrażać obronności Polski? Jak słyszę, że wojsko polskie jest gotowe, a jak ma nie być gotowe? Z kilkoma chłopaczkami z patykami chyba sobie poradzi, jak mają sprzęt?!śmiać się chce z tych filmików z nad granicy, Pisiory nie kompromitujcie się
~Agata
2021-11-08 19:01:23
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 5
Uuu Pan Daszkowski już z ironią aż pojechał.???? Pewien spóźniony uczestnik debaty jeszcze chyba na trochę promili ma. ????????????
~gder
2021-11-08 18:18:49
z adresu IP: (46.166.xxx.xxx)
Ocena: 3
Przestańcie zaklinać rzeczywistość - czy się komuś podoba czy nie za takie numery kary zostaną wpłacone do kasy ue albo potrącone, inflacja się dopiero rozkręca i nie jest to żadne 6,8 jak podaje państwowy gus - wiara w państwowe dane jest naiwnością, covid też jeszcze nie dobił do szczytu - jednak najciekawsze jest to, że te 1000 migrantów na granicy wreszcie przetestuje to czy jest to państwo z dykty czy nie.
~Anna
2021-11-08 15:33:09
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pan z Konfederacji jako jedyny zdrowo rozsądkowe podchodzi do tematów, nie jest to pierwszy raz kiedy słyszę jak staje po stronie obywateli, którzy po prostu boją się korona terroru... Dziękuję jest Pan jak i cała Konfederacja głosem tych, których nie chcą słuchać tylko do wszystkiego zmuszać. Oby tak dalej!
~Tomek
2021-11-08 12:50:19
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 8
Belgia. Zaskakujące informacje rządu. "54 proc. hospitalizowanych to osoby zaszczepione" /belgia-zaskakujace-informacje-rzadu-54-proc-hospitalizowanych-to-osoby-zaszczepione/
~karzeł żoliborski
2021-11-08 11:32:13
z adresu IP: (171.25.xxx.xxx)
Ocena: 12
Media nie powinny już zapraszać do żadnych debat, wywiadów czy wystąpień członków pisu. Prawo ustanowione i przegłosowane przez członków pisu zabija polskie kobiety. Ci ludzie nie mają sumienia. Starszy, smutny, samotny, nieporadny, niewysoki pan, aby pozyskać fundamentalistyczny elektorat Rydzyka (12%) nie tylko wyparł się swojej orientacji seksualnej, ale i pchnął kobiety znajdujące się stanie ogromnej traumy w sytuację zagrożenia ich własnego życia. Każda władza się kiedyś kończy, mam nadzieję, że po jej zmianie wymiar sprawiedliwości zajmie się tymi obrzydliwymi ludźmi i osądzi ich sprawiedliwie. Przemęczymy się jeszcze jakoś do następnych wyborów, może pojawi się jakaś alternatywa do obecnej opozycji. Tymczasem kraj popada w ruinę, nie tylko gospodarczo, również moralnie.
~krytyk radiowy
2021-11-08 11:13:32
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 6
Dyskutanci świecą blaskiem odbitym. Naczytali się gazet, albo i nie, przeczytali przekaz partyjny i coś tam mówią. A że z mową też nie najlepiej, to mamy to co mamy. Gorszy sort polityki i słuchać niełatwo.
~Tomek
2021-11-08 11:08:03
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 9
Wolność każdego z nas kończy się w momencie, kiedy zagrożone jest życie drugiego człowieka - mówi Paweł Gancarz - idąc rozumowaniem pana z PSL cel uświęca środki. Patrząc na to co się dzieje w Australia pod hasłem walki z c19 mam odmienne zdanie to jest prosta drga do totalitaryzmu pod przykrywką walki o zdrowie obywateli a że do kardiologa dalej się czeka ponad rok to nikogo nie interesuje.
~fachowiec
2021-11-08 10:04:28
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 5
Przesłuchałem tej debaty i jestem załamany. Nasza "klasa polityczna" od prawej do lewej osiągnęła poziom szamba, kompletnie odkleiła się od potrzeb i oczekiwać społeczeństwa. Zarówno PiS jak i ta nasza pożal się Boże opozycja. Równie dobrze można wziąć żuli spod sklepu i doszli by do mądrzejszych wniosków.
~Tomek
2021-11-08 10:01:33
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 5
Jak słyszę pomysły: Lewicy, PO, PSL to ogarnia minie przerażenie: paszporty covid (inwigilacja obywateli), szczepienia (szczepionka bez całościowych testów dopuszczona dla ludzi - min 10 lat trwają badania kliniczne), segregacja sanitarna dla ludzi z eliminacja ich z życia społecznego odcięciem od środków do życia - mówią to osoby, które jeszcze nie dawno krzyczały Konstytucja i moje ciało moja sprawa. Czyli jak jestem kobietą mogę robić ze swoim ciałem co chcę a jak jestem mężczyzną to nie mam żadnych praw przypominam, że dzieci rodzą się podczas aktu seksualnego a nie z kapusty. Jeśli taka osoba jak Pani granowska została szefem struktur PO to tylko świadczy o tym jakimi osobami są politycy polecam poszukać sobie wywiadu w radiu rodzina Robert Grzechnik - GRanowska gdzie pani vice prezydent do obecnego radnego donosiła się w tak chamski sposób, że aż żal to komentować. Kończąc wątek czego się boicie politycy w sprawie referendum, że naród pójdzie i zagłosuje nie po waszej myśli - to nie jest problem w tym kraju referendum pełni rolę informacyjną i nie jest w żaden sposób wiążące - przecież SLD w Konstytucji już o to zadbało.