22 medale wrocławskich pływaków

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2010-12-07 06:16 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Bardzo dobrze spisali się wrocławscy pływacy na rozegranych w Szczecinie zimowych mistrzostwach Polski. Reprezentanci trzech klubów ze stolicy regionu wywalczyli w sumie 22 medale. Indywidualnie najlepiej wypadła zawodniczka Juvenii - Klaudia Naziębło.

Do pełni szczęścia wrocławskim pływakom zabrakło wywalczenia minimum na rozpoczynające się za tydzień mistrzostwa świata w Dubaju. Prawo wyjazdu do Emiratów Arabskich zapewniło sobie w Szczecinie siedem osób. Wśród nich najlepszy zawodnik mistrzostw kraju Konrad Czerniak, który trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium.

Niewiele gorszy wynik od reprezentanta Wisły Puławy uzyskała w Szczecinie Klaudia Naziębło. Zawodniczka wrocławskiej Juvenii nie miała sobie równych na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym, na tym drugim dystansie ustanawiając rekord Polski w kategorii do lat 18. Trzeci medal - tym razem srebrny - Naziębło zdobyła na 200 metrów grzbietem.

Rywalizację na sprinterskich dystansach stylem motylkowym zdominowała Anna Dowgiert ze Śląska, która triumfowała w wyścigach na 50 i 100 metrów. Trzeci złoty krążek wrocławianka wywalczyła w sztafecie 4x50m st. zmiennym. Cztery razy na podium stanął najlepszy z dolnośląskich pływaków Julian Soboń. Zawodnik Juvenii do brązowych krążków zdobytych indywidualnie na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym dorzucił dwa takie same medale w sztafetach 4x50 i 4x100 zmiennym.

Z dwoma srebrnymi krążkami ze Szczecina wróciła inna z czołowych wrocławskich pływaczek - Agata Korc. Zawodniczka AZS AWF była druga na najkrótszych dystansach stylem dowolnym i motylkowym.

Drużynowo najlepiej wypadli pływacy Śląska, którzy zdobyli 11 medali - w tym 3 złote, co dało im 6. miejsce w klasyfikacji zespołowej.