Twórcy muzyki do "Włatców Móch" zagrają

| Utworzono: 2010-12-07 08:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Dwoma podstawowymi filarami muzyki zespołu są hiphop oraz cięższe odmiany rocka. Fani najczęściej porównują muzykę do twórczości Rage Against The Machine, Red Hot Chilli Peppers czy Limp Bizkit, których to porównań sami muzycy niespecjalnie się wstydzą.

Zespół Behavior powstał we Wrocławiu w 1999 roku na bazie kolaboracji muzyków rockowego zespołu Karuzela oraz hiphopowej Strefy Wrzutu (SWMC). Efektem tej kolaboracji był m.in. utwór „Jestem MC” wydany na płycie dołączonej do popularnego wówczas hiphopowego magazynu Klan.

Wkrótce zespół rozpoczyna działalność koncertową, głównie na Dolnym Śląsku, dość szybko zdobywa status rezydenta we wrocławskim klubie Samo Życie. Po udanych koncertach twórcy Slot Art. Festiwalu w Lubiążu zaprosili zespół, by otwierał tą imprezę w 2003 roku.

W roku 2004 Behavior został finalistą, a potem zwycięzcą akcji „Gra Muzyka”, organizowanej przez Gazetę Wyborczą. Strona organizatora nie wywiązała się jednak z umowy i do wydania płyty zespołu nie doszło.

Na przełomie roku 2005 i 2004 ukazuje się pierwsze EP zespołu pod tytułem „Fort Polio”. Na wydawnictwie znalazły się cztery pełne utwory oraz dwie swobodne kompozycje otwierające i zamykające płytę. Zespół postanowił wyprodukować i dystrybuować EP własnymi siłami. Dzięki sprzedaży na stronie internetowej oraz na koncertach „Fort Polio” nabyło kilkaset osób.

W roku 2006 trzy kompozycje Behaviora trafiają na ścieżkę dźwiękową filmu Xawerego Żuławskiego „Chaos”. Są to utwory właśnie z EP „Fort Polio”. Rok 2007 owocuje powstaniem kolejnego krążka pod tytułem „PRO100” na którym pojawia się 9 kompozycji. Powstaje pomysł hybrydowego wydawnictwa łączącego materiał z „FORT POLIO i PRO100”.

„PRO100 + FORT POLIO” jest dwupłytowym albumem wieńczącym twórczość zespołu od początku jego istnienia do roku 2007. Album zawiera piętnaście kompozycji połączonych mniejszymi utworami muzycznymi i dźwiękowymi scenami fabularnymi. Pomimo faktu, że kompozycje powstawały na przełomie wielu lat, płyta stanowi spójną całość.

Fragmenty większości kompozycji zawartych na „PRO100 + FORT POLIO” zostały użyte w serialu „Włatcy Móch” i są dobrze znane licznym fanom serialu. Również utwór singlowy promujący płytę „Guantanamo”, stał się podstawą do stworzenia czołówki i jest chyba najbardziej rozpoznawanym dźwiękowym elementem „Włatców Móch”.

www.behavior.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama