Gładkie zwycięstwo wrocławskich siatkarek

BT, mat. prasowe tauronliga.pl | Utworzono: 2021-11-20 21:44

Mecz za wyjątkiem inauguracyjnej partii był jednostronnym widowiskiem. W pierwszym secie przez długi czas warunki gry dyktowały siatkarki ze Świecia. Przyjezdne wykorzystywały bezlitośnie każde potknięcie rywalek i prowadziły 7:4 czy 12:7. Wrocławianki gdy uporządkowały grę, ograniczyły błędy, zaczęły niwelować straty. Po bloku Anny Kaczmar na tablicy wyników pojawił się remis 21:21, a za chwilę po kontrataku Natalii Murek miejscowe wyszły na prowadzenie 23:22 i nie oddały go już do końca.

Kolejne dwa sety to już dominacja miejscowych. Rywalki miały problemy z przyjęciem, ale mimo to dzielnie walczył do stanu 8:8. Później ekipa z Dolnego Śląska włączyła piąty bieg i przewaga zaczęła rosnąć w błyskawicznym tempie. Z kolie trzeciego seta wrocławianki zaczęły od prowadzenia 8:2 i spokojnie już kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Zespół ze Świecia nie miał już żadnych argumentów, żeby odwrócić losy meczu.

Na MVP spotkania wybrano środkową wrocławianek Izabelą Bałucką.

#VolleyWrocław – Joker Świecie 3:0 (25:23, 25:16, 25:18)

#VolleyWrocław: Natalia Murek, Izabela Bałucka, Julia Stancelewska, Andrea Kossanyiova, Karolina Fedorek, Anna Kaczmar – Anna Bodasińska (libero) – Magdalena Hawryła, Marta Wellna, Joanna Chorąża.

Joker Świecie: Paulina Zaborowska, Wangelija Raczkowska, Judyta Gawlak, Joanna Sikorska, Julia Twardowska, Paulina Brzoska – Agata Nowak (libero) – Monika Jagła (libero), Agata Michalewicz, Natalia Skrzypkowska, Maria Luisa Oliveira.