Koszykarki z Polkowic przegrały w Lubinie

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-11-22 07:19

Pierwszy z serii najdłuższych w sezonie wyjazdów nie zakończył się pomyślnie dla Pomarańczowych. Zdecydowanie w innych nastrojach polkowiczanki chciały wracać z pierwszego po okienku kadrowym starcia. Spotkanie w Lublinie od początku nie układało się po myśli Pomarańczowych. Tracąc serię punktów od pierwszych minut musiały gonić wynik. W pewnym momencie gry traciły już 17 punktów. Po pierwszej połowie polkowiczanki przegrywały 27:41.

Po zmianie stron gra podopiecznych trenera Karola Kowalewskiego uległa odmianie. Polkowiczanki grały z większą agresją i odzyskały skuteczność. Odrobiły straty i zdołały wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Kilka błędów i złych decyzji podjętych pod koniec meczu odebrały Pomarańczowym zwycięstwo. Po nerwowej końcówce gospodynie wygrały 75:72. – Na początku nie realizowaliśmy planu, który miałyśmy nakreślony przed meczem. Po kilku nietrafionych rzutach zaczęłyśmy się frustrować. W szatni trener nas skarcił, ale też powiedział, że musimy zachować wiarę w siebie i w zespół. To nas bardzo podbudowało i druga połowa była o wiele lepsza w naszym wykonaniu. Gryzłyśmy parkiet i mimo tego, że nie udało nam się wygrać, możemy tę końcówkę potraktować jako dobry prognostyk przed kolejnymi meczami – oceniła Alicja Grabska, która w całym meczu zdobyła 16 punktów i rozdała 3 asysty. Jej gra to jeden z pozytywów starcia w Lublinie. W starciu zawodniczek U23 Pomarańczowe wygrały 23:0.

Terminarz w ostatnich tygodniach roku nie sprzyja drużynie z serca Zagłębia Miedziowego. Już we wtorek wyruszą do Turcji na mecz EuroCup Women. 25 listopada zagrają z ekipą Hatayspor. Polkowiczanki mają już zapewniony awans do play-off europejskich rozgrywek. Kolejny mecz w Energa Basket Lidze Kobiet polkowiczanki zagrają u siebie. W niedzielę, 28 listopada o 17:00 podejmą Energą Toruń.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – BC Polkowice 75:72 (20:14, 21:13, 15:22, 19:23)

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin: Kamiah Smalls 29, Natasha Mack 21, Aleksandra Stanacev 14, Klaudia Niedźwiedzka 6, Ivana Jakubcova 3, Zuzanna Sklepowicz 2.

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 22, Alicja Grabska 16, Artemis Spanou 12, Weronika Gajda 8, Feyonda Fitzgerald 7, Aleksandra Zięmborska 4, Bożena Puter 3.