1:0 dla BC. Dziś drugi mecz o złoto w Polkowicach [TRANSMISJA]

BT, PAP | Utworzono: 2022-04-09 20:58 | Zmodyfikowano: 2022-04-09 20:59

Już pierwsze akcje pokazały, że oba zespoły postawiły na mocną defensywę. Wypracowanie czystej sytuacji rzutowej nie było łatwe, a przedarcie się pod kosz zdarzało się bardzo rzadko. Zwłaszcza jeżeli chodzi o zespół z Lublina, który zmuszany był do oddawania rzutów z dystansu. Ale po pięciu minutach to właśnie ekipa trenera Krzysztofa Szewczyka prowadziła 12:8, a wszystko dzięki skutecznym akcjom Kamiah Smalls.

Pod koniec pierwszej kwarty, po trzech wcześniejszych nieudanych próbach, zaczęła trafiać Erica Wheeler i Polkowice wyszły na prowadzenie 16:14. Chwilę później przyjezdne doprowadziły do remisu, a pierwsze minuty drugiej kwarty wygrały 6:0 i prowadziły 22:16.

W tym momencie o czas poprosił wściekły trener Karol Kowalewski. Reprymenda poskutkowała, bo jego zespół szybko odrobił straty a po trafieniu Stephanie Mavungi wyszedł na prowadzenie 23:22. Kolejne akcje też należały do Polkowic a Lublin przełamał się dopiero przy stanie 27:22.

Kolejne fragmenty spotkania były bardzo wyrównane i żadnej z ekip nie udało się uzyskać przewagi. Na długą przerwę z minimalnym prowadzeniem schodził zespół z Dolnego Śląska dzięki niesamowitej Wheeler (33:32).

Początek trzeciej odsłony należał do BC. Najpierw za trzy trafiła Artemis Spanou, a następnie punkty dorzuciły Weronika Gajda i z dystansu skuteczna Wheeler. Zrobiło się 41:34 i trener Szewczyk szybko poprosił o przerwę.

Sytuacja na boisku niewiele się zmieniła. Co prawda lublinianki przerwały fatalną passę rzutów niecelnych, ale w dalszym ciągu zdobywanie punktów przychodziło im bardzo ciężko, a wynikało to z bardzo dobrej postawy w defensywie Polkowic. Zespół trenera Kowalewskiego agresywnie bronił a po przejęciu piłki starał się wyprowadzać szybkie ataki. Tak było przy akcji Gajdy ze Spanau, która skutecznie wykończyła kontratak i gospodynie prowadziły 45:34.

Po dwóch minutach czwartej kwarty Polkowice prowadziły 56:45 i wydawało się, że emocje w tym spotkaniu się skończyły. Lublinianki zaczęły jednak nieoczekiwanie szybko odrabiać straty i doszły rywali na oczko (58:57). Do końca pozostawało niewiele ponad trzy minuty i ten czas kibice w hali oglądali już na stojąco.

Przy wyniku 63:61 na linii rzutów osobistych stanęła Olga Trzeciak, ale ani razu nie trafiła do kosza. Kilkanaście sekund później podobną szansę dostała z drugiej strony Wheeler. Amerykanka wytrzymała presję, zdobyła dwa punkty i były to kluczowe trafienia, bo zespołowi z Lublina zabrakło już czasu, aby odrobić straty.

Pierwszy mecz finału play off: BC Polkowice – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 65:63 (16:16, 17:16, 17:11, 10:15).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 1-0 dla Polkowic. Drugi mecz zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 18.

Spotkanie będziemy relacjonować w Radiu Wrocław w audycji Popołudnie Kibica.

BC Polkowice: Erica Wheeler 24, Stephanie Mavunga 16, Artemis Spanou 7, Weronika Gajda 6, Sasa Cado 6, Aleksandra Zięmborska 3, Bożena Puter 3, Klaudia Gertchen 0, Weronika Telenga 0, Alicja Grabska 0;

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin: Natasha Mack 27, Martina Fassina 17, Kamiah Smalls 9, Aleksandra Stancev 5, Emilia Kośla 5, Olga Trzeciak 0, Klaudia Niedźwiedzka 0, Ivana Jakubcova 0, Aleksandra Kuczyńska 0.