Złota sztafeta Juvenii Wrocław

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2021-12-02 07:44
A|A|A

Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Nadia Kertyńska wygrały rywalizację 4x50 metrów stylem zmiennym z czasem 1:48,07. Drugie były pływaczki AZS Katowice (1.49,91), a trzecie UKS G-8 Bielany Warszawa (1.50,46).

Indywidualnie srebro na 50 metrów stylem dowolnym wywalczyła Fiedkiewicz. Zawodniczka Juvenii Wrocław z czasem 24,85 była wolniejsza tylko od Katarzyny Wasick (23,37).

Zawody potrwają do niedzieli.

Medaliści pierwszego dnia MP:

kobiety

50 m st. dowolnym
1. Katarzyna Wasick (AZS AWF Katowice) 23,37
2. Kornelia Fiedkiewicz (Juvenia Wrocław) 24,85
3. Julia Maik (Włókniarz 1925 Kalisz) 24,87

100 m st. motylkowym
1. Paulina Peda (AZS AWF Katowice) 58,00
2. Julia Maik (Włókniarz 1925 Kalisz) 59,13
3. Gabriela Herbreder (UKS GIM 92 Ursynów) 59,64

400 m st. zmiennym
1. Zuzanna Famulok (UKP Unia Oświęcim) 4.39,12
2. Paula Żukowska (KU AZS UMCS Lublin) 4.39,71
3. Justyna Poznańska (Jedynka Łódź) 4.42,60

800 m st. dowolnym
1. Aleksandra Knop (UKS 190 Łódź) 8.29,76
2. Klaudia Tarasiewicz (MKP Szczecin) 8.34,23
3. Paulina Piechota (UKS 190 Łódź) 8.35,45

4x50 m st. zmiennym
1. Juvenia Wrocław 1.48,07
(Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Nadia Kertyńska)
2. AZS AWF Katowice 1.49,91
(Paulina Peda, Julia Świstuń, Victoria Kocjan, Katarzyna Wasick)
3. UKS G-8 Bielany Warszawa 1.50,46
(Agata Naskręt, Barbara Mazurkiewicz, Alicja Wojtkowiak, Zofia Woźniak)

mężczyźni

50 m st. dowolnym
1. Paweł Juraszek (AZS AWF Katowice) 21,26
2. Jakub Kraska (AZS UŁ PŁ Łódź) 21,81
3. Piotr Ludwiczak (AZS AWF Katowice) 21,96

100 m st. motylkowym
1. Jakub Majerski (AZS AWF Katowice) 50,94
2. Ksawery Masiuk (UKS G-8 Bielany Warszawa) 51,20
3. Michał Poprawa (AZS AWF Katowice) 51,51

400 m st. zmiennym
1. Michał Piela (UKP Unia Oświęcim) 4.12,25
2. Krzysztof Chmielewski (IUKS Muszelka Warszawa) 4.12,97
3. Przemysław Suchański (AZS AWF Warszawa) 4.17,15

1500 m st. dowolnym
1. Bartłomiej Koziejko (AZS AWF Warszawa) 15.01,90
2. Krzysztof Chmielewski (IUKS Muszelka Warszawa) 15.03,27
3. Michał Chmielewski (IUKS Muszelka Warszawa) 15.08,43

4x50 m st. zmiennym
1. AZS AWF Katowice 1.34,00
(Tomasz Polewka, Jakub Majerski, Paweł Smoliński, Paweł Juraszek)
2. KU AZS UMCS Lublin 1.35,32
(Kacper Stokowski, Marcin Stolarski, Bartosz Piszczorowicz, Jna Hołub)
3. UKS G-8 Bielany Warszawa 1.37,23
(Ksawery Masiuk, Stanisław Kozłowski, Paweł Utyniuk, Oliwier Sieczek)

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama