MP: Złota Tchórz i mikst. Kobieca sztafeta Juvenii ze srebrem

BT, PAP | Utworzono: 2021-12-02 19:54

Tchórz to złota medalistka niedawnych mistrzostw Europy w Kazaniu na dystansie 100 m stylem zmiennym. Styl grzbietowy jest jednak od dawna jej znakiem rozpoznawczym. W czwartek w Bydgoszczy zawodniczka wrocławskiej Juvenii wygrała na dystansie 50 m grzbietem czasem 26,34. Srebro dla Adeli Piskorskiej (UKS Shark Rudna) - 26,92, a brąz dla Agaty Naskręt (UKS G-8 Bielany Warszawa) - 27,28.

"Wynik nie jest zły. Dawałby pewnie awans do finału ME czy nawet mistrzostw świata. To już jest naprawdę dobre pływanie. Basen jest szybki. Mimo wszystko chciałam zobaczyć 25 na tablicy, ale złapał mnie skurcz w lewej stopie na nawrocie. Jak na płynięcie ze skurczem, to i tak było całkiem nieźle" - powiedziała Tchórz.

Na tym samym dystansie wśród mężczyzn triumfował czasem 23,16 Kacper Stokowski z KU AZS UMCS Lublin. W pokonanym polu pozostawił Tomasza Polewkę oraz Pawła Smolińskiego (obaj AZS AWF Katowice), którzy uzyskali odpowiednio 23,37 i 23,73.

Na dystansie 200 m stylem dowolnym bezkonkurencyjna była Wasick (AZS AWF Katowice) czasem 1.55,88.

"To była moja inicjatywa, żeby popłynąć 200 m kraulem. Nikt mnie do tego nie zmuszał. Chciałam to popłynąć, aby się sprawdzić. Nie mam żadnych oczekiwań, chociaż wiedziałam, że jestem gotowa na fajny czas. Miałam w głowie, żeby ustanowić rekord życiowy. Niektórzy mówią, że w tym wieku nie da się już 200 m płynąć. Da się" - mówiła wyraźnie zadowolona Wasick, która dzień szybciej zdobyła tytuł mistrzyni Polski na dystansie 50 m stylem dowolnym.

W męskiej rywalizacji na tym dystansie zwyciężył Piszczorowicz (KU AZS UMCS Lublin) wynikiem 1.45,03.
Najlepszymi żabkarzami w kraju na 100 m zostali Weronika Hallmann (AZS AWF Warszawa) i Jan Kozakiewicz (Legia Warszawa). Uzyskali odpowiednio 1.06,43 i 58,05.

Ponadto w sztafecie mieszanej zawodnicy Juvenii Wrocław: Alicja Tchórz, Bartosz Makowski, Nazar Żurawel, Kornelia Fiedkiewicz zdobyli złoty medal na 4x50 metrów stylem zmiennym z czasem 1.41,54. Z kolei żeńska sztafeta Juvenii: Kornelia Fiedkiewicz, Nadia Kertyńska, Dominika Sztandera, Alicja Tchórz stanęła na drugim stopniu podium na 4x100 metrów stylem dowolnym z czasem 3.43,00. Najlepsze były pływaczki AZS AWF Katowice 3.37,20.