Alicja Tchórz z minimum na mistrzostwa świata w Korei Południowej

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2019-05-17 07:20 | Zmodyfikowano: 2019-05-17 07:20
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Alicja Tchórz stanęła na najwyższym stopniu podium na 50 m stylem grzbietowym. Wielokrotna rekordzistka kraju obroniła tytuł uzyskując w finale wyniki lepszy niż wymagane minimum na lipcowe MŚ.

Najmocniejszym akcentem czwartkowych finałów był rekord kraju w sztafecie kobiet 4x100 m stylem dowolnym, ustanowiony przez pływaczki AZS AWF Katowice (Katarzyna Wasick, Dominika Kossakowska, Marta Cieśla, Paulina Peda), które osiągnęły czas 3.42,87. To wynik o 3,93 s lepszy od ubiegłorocznego rekordu Juvenii Wrocław.

Oprócz zwycięstwa Alicji Tchórz i srebra sztafety Juvenii na podium w czwartek stanęły jeszcze trzy inne pływaczki z wrocławskiego klubu: Klaudia Naziębło, Aleksandra Iwanowska i Dominika Sztandera.

W Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, które potrwają do niedzieli, startuje 780 zawodniczek i zawodników ze 136 klubów.

Medaliści drugiego dnia pływackich MP:

MĘŻCZYŹNI

50 m st. grzbietowym
1. Rafał Bugdoł (AZS AWF Katowice) 25,42
2. Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice) 25,55
3. Kamil Kaźmierczak (Olimpijczyk Aleksandrów Ł.) 25,56

100 m st. klasycznym
1. Jan Kałusowski (Trójka Łódź) 1.01,40
2. Maciej Hołub (AZS AWF Katowice) 1.01,63
3. Bartłomiej Roguski (AZS AWF Warszawa) 1.02,22

200 m st. dowolnym
1. Kacper Majchrzak (Warta Poznań) 1.47,32 - minimum MŚ
2. Jan Hołub (AZS UMCS Lublin) 1.49,07
3. Jakub Kraska (AZS Łódź) 1.49,23

Sztafeta 4x100 m stylem dowolnym
1. UKS G-8 Bielany Warszawa (Bartosz Piszczorowicz, Filip Orlicz, Kacper Piotrowski, Kacper Stokowski)
3.19,99
2. AZS AWF Warszawa 1 (Adam Koster, Wojciech Wojdak, Adam Dubiel, Radosław Kawęcki)
3.22,19
3. AZS AGH Kraków 1 (Łukasz Solak, Mateusz Wysoczyński, Marcin Suzin, Mateusz Ungeheuer)
3.23,34

KOBIETY

50 m st. grzbietowym
1. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) 28,06 - minimum MŚ
2. Klaudia Naziębło (Juvenia Wrocław) 28,89
3. Zuzanna Harasimowicz (AZS AWF Warszawa) 28,93

100 m st. klasycznym
1. Weronika Hallmann (AZS AWF Warszawa) 1.08,75
2. Aleksandra Iwanowska (Juvenia Wrocław) 1.08,95
3. Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław) 1.09,04

200 m st. dowolnym
1. Aleksandra Polańska (GOS Raszyn) 1.59,59
2. Dominika Kossakowska (AZS AWF Katowice) 2.01,00
3. Marta Klimek (Unia Oświęcim) 2.01,17

Sztafeta 4x100 m stylem dowolnym
1. AZS AWF Katowice (Katarzyna Wasick, Dominika Kossakowska, Marta Cieśla, Paulina Peda)
3.42,87 - rekord Polski
2. Juvenia Wrocław (Kornelia Fiedkiewicz, Klaudia Naziębło, Dominika Sztandera, Alicja Tchórz)
3.45,26
3. AZS UMCS Lublin (Daniela Georges, Paula Żukowska, Wiktoria Czarnecka, Zuzanna Rabiniak)
3.52,71

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama