Zespół Żeliszowianie laureatem Listy Przebojów Ludowych

Małgorzata Majeran-Kokott, MC | Utworzono: 2021-12-05 13:52 | Zmodyfikowano: 2021-12-05 13:56
Zespół Żeliszowianie laureatem Listy Przebojów Ludowych  - fot. Małgorzata Majeran-Kokott
fot. Małgorzata Majeran-Kokott

Po zaciętej rywalizacji wygrali Żeliszowianie , którzy zebrali 1885 głosów. Będą nagrywać płytę w naszej rozgłośni. I będzie to piękny prezent na jubileusz, 40-lecia, który będą świętować w przyszłym roku. Założycielka zespołu Olga Burdyna oraz Zofia Leśniowska podkreślają, że pomimo upływającego czasu, nie brakuje im zapału do wspólnego śpiewania.

Grupie śpiewaczej towarzyszy czteroosobowa kapela. Jak podkreśla Zbigniew Sęk, choć grali różną muzykę, to ta ludowa jest najbliższa sercu.

Zbigniew Sęk nie tylko gra w zespole ale jest także poetą. Z okazji jubileuszu Radia Wrocław złożył nam życzenia. Oto fragment

Drugie miejsce zdobyły Grodzianki z Grodźca Małego- 1873 głosy, trzecie Skorynianki z Twardogóry- 624 głosy. Na czwartym Niespodzianka z Tomaszowa Bolesławieckiego - 572 głosy, a na piątym Lipowianie z Lipy-381 głosów. Do Studia Radia Wrocław przybył dziś Święty Mikołaj wraz z ludowym Aniołem, by złożyć życzenia laureatom. Trwają już przygotowania do edycji zimowej, która rozpocznie się w styczniu przyszłego roku.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.