Gładkie zwycięstwo Ślęzy. Polkowice wracają z Poznania z kompletem punktów

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2021-12-05 21:22

- Trzy kwarty bardzo fajne zawody i pełna kontrola. Jestem zadowolony z tego co dziewczyny realizowały na parkiecie. OK, być może w czwartej kwarcie zrobiłem za dużo zmian i pojawiło się za dużo rotacji w obronie, ale też mieliśmy taką przewagę, że mogłem sobie na to pozwolić podobnie jak na wpuszczenie młodych zawodniczek - mówił po meczu trener Ślęzy Arkadiusz Rusin.

Szkoleniowiec wrocławianek chwalił przede wszystkim 20-letnią Wiktorię Kuczyńską, która dostała dziś prawie 22 minuty i zdobyła 12 punktów, do których dołożyła 4 zbiórki, asystę i przechwyt. Double-double miały Julia Drop na 20 punktów i 10 asyst i Michaela Fekete na 11 punktów i tyle samo zbiórek. Najwięcej punktów - 21 - rzuciła Patricia Bright, która zebrała też 9 piłek. Ślęza grała na 52% skuteczności. Już po pierwszej kwarcie prowadziła 27:19. W drugiej była lepsza o pięć punktów, a w trzeciej dobiła rywalki 22:10.

Ślęza Wrocław – Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 94:73 (27:19, 20:15, 22:10, 25:29)

Ślęza Wrocław: Patricia Bright 21, Julia Drop 20, Anna Jakubiuk 16, Wiktoria Kuczyńska 12, Michaela Fekete 11, Monika Jasnowska 10, Karolina Stefańczyk 4, Anna Jasińska 0, Magdalena Szajtauer 0;

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz: Michaela Duran Houser 19, Angelika Stankiewicz 15, Nathalie Fontaine 14, Jillian Alleyne 12, Karina Michałek 5, Wiktoria Sobiech 4, Niki Eivery 4, Karolina Poboży 0, Aleksandra Zmierczak 0, Wiktoria Zasada 0

Dużo bardziej wyrównany mecz toczył się w Poznaniu. Tam miejscowy AZS prowadził po pierwszej odsłonie 19:14. Do przerwy lepsze były polkowiczanki 34:32, ale po kolejnych 10 minutach znów za kierownicą siedziały poznanianki 59:56. Czwarta kwarta należała jednak do zawodniczek Karola Kowalewskiego, które zaczęły ją serią 17:7 i nie wypuściły już przewagi.

Enea AZS Politechnika Poznań - BC Polkowice 71:86 (19:14, 13:20, 27:22, 12:30)

Enea AZS Politechnika Poznań: Liliana Banaszak 22, Taya Davis-Reimer 13, Jovana Popovic 13, Danielle McCray 8, Daria Marciniak 5, Katarzyna Trzeciak 4, Kinga Demczur 3, Alicja Rogozińska 3, Weronika Piechowiak 0.

BC Polkowice: Feyonda Fitzgerald 24, Sasa Cado 24, Artemis Spanau 17, Stephanie Mavunga 8, Weronika Gajda 4, Weronika Telenga 4, Aleksandra Zięmborska 3, Alicja Grabska 2.(PAP)