Gwardia - Budowlani: Inauguracja w Orbicie

| Utworzono: 2010-12-11 02:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. K&M Ziółkowscy/foto.ziolo.eu

W 2. kolejce Plus Ligi siatkarek zespół Rafała Błaszczyka zmierzy się z Budowlanymi Łódź. Trener Gwardii znów nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Katarzyny Mroczkowskiej i Dominiki Sobolskiej, a nie w pełni sił jest Bogumiła Barańska.

Początek sezonu nie był dla Gwardii udany. Wrocławianki przegrały w Dąbrowie Górniczej z MKS-em 1:3 i wróciły bez punktów. To było ważne spotkanie, bo nasz zespół, którego celem jest miejsce w pierwszej piątce na koniec sezonu, będzie o nie rywalizował m.in. z MKS-em. Bezpośrednim rywalem jest także ekipa z Łodzi. Tegoroczny uczestnik Ligi Mistrzyń ma za sobą niezwykle udany poprzedni sezon w roli beniaminka. Ale wiadomo, że na szczyt łatwiej wejść niż się na nim utrzymać, więc dla Budowlanych nowe rozgrywki mogą być trudniejsze.

Można powiedzieć, że już są. Ze względu na terminarz. Zespół Wiesława Popika kończył w poniedziałek inauguracyjną kolejkę Plus Ligi meczem z AZS-em Białystok, w czwartek grał w Prostejovie z Modranską w Lidze Mistrzyń skąd przyjechał bezpośrednio do Wrocławia. Trzy mecze w sześć dni to naprawdę sporo.

Zmęczenie rywalek to dobra wiadomość dla Gwardii, która znów zagra wąskim składem ze względu na kontuzje. Rafał Błaszczyk nie może jednak narzekać, bo i tak ma kim grać. Dla kibiców będzie to okazja zobaczyć w akcji nowe zawodniczki - Maję Tokarską, Katarzynę Jaszewską, Annę Witczak i Martę Sobolską.

Początek meczu o godz. 18.00, ale zabawa w hali Orbita rozpocznie się godzinę wcześniej ze względu na sportowe mikołajki. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych sympatyków siatkówki, którzy mają bezpłatny wstęp spotkanie.

Mecz będziemy relacjonować w Radiu Wrocław.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama