Kolejny atak zimy

Radio Wrocław | Utworzono: 2010-12-11 10:22 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. Radio Wrocław

Kolejny atak zimy na Dolnym Śląsku. Na drogach są trudne warunki.

Synoptycy ostrzegają przed kolejnym atakiem zimy w niedzielę, ale na razie na Dolnym Ślasku raczej odwilż i deszczowo. Tylko wysko w górach temparatura poniżej zera.

Poniżej znajdziesz aktualne wiadomości dotyczące stanu dolnośląskich dróg. Najnowsze informacje i zdjęcia z tras możesz przesłać też na adres: internet@prw.pl

07.00

Trudne warunki na drodze krajowej nr 3 na odcinku Piechowice - Szklarska Poręba - Jakuszyce , tam obowiązuje zakaz jazdy samochodów ciężarowych bez łańcuchów. Według synoptyków w najbliższych godzinach na poludniu Polski może spaść od 5 do 15 centymetrów śniegu.

Gołoledź na trasie nr 35 w okolicach Wrocławia.

09.00

Na "trójce" ze Szklarskiej Poręby do Jakuszyc w gotowości są pługi, pracują piaskarki. TIR-y bez łańcuchów na kołach kierowne sa na parkingi. Jeleniogórska policja zapenia, że droga dojazdowa do Harrachowa, gdzie niebawem powinien sie ropocząć przeniesiony z wczoraj konkurs skosków narciarskich, jest bardzo dobrze przygotowana. Ruch odbywa się bez zakłóceń.

W innych miejscach regionu na drogach także spokojnie i bez utrudnień. W Kotlinie Kłodzkiej pada śnieg - w górach miejscami spadło tam juz pół metra puchu - główne drogi są tam jednak przejezne.

11.30

Na drogach bez poważniejszych wypadków - warunki jazdy trudne. Główne trasy są przejezdne, boczne miejscami zawiane z zaspami i bardzo śliskie.

15.30

Warunki dla kierowców, szczególnie na południu regionu, bardzo trudne - ale narazie, jak donoszą policjanci - bez poważniejszych wypadków, wszystkie główne drogi są przejezdne. mimo to należy zachować ostrożność

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11.12.2010.

16.00

Główne trasy przejezdne - w zasadzie większość z nich poza górami ma czarną nawierzchnię.

13.30

Błoto pośniegowe zalegające na jezdniach. To tylko jedno z utrudnień na drogach w powiecie wałbrzyskim. Drogi główne są w większości czarne i mokre, ale boczne pokryte są warstwą mokrego śniegu. Zmarznięty śnieg zalega też na poboczach, co spowodowało zwężenie niektórych ulic i trudności w wymijaniu. Mimo to ruch odbywa się płynnie, policja nie ma informacji o zatorach czy drogach nieprzejezdnych. W powiecie od rana doszło do czterech niegroźnych kolizji.

13.00

Wypadek na "ósemce" w Ząbkowicach. Na wysokości stacji benzynowej przy wyjeździe w stronę Kłodzka ciężarówka najechała na auto osobowe. Ruchem kieruje policja.

12.30

Poprawia się sytuacja na drogach - przejezdna jest juz droga nr 30 z Jeleniej Góry do Zgorzelca w Lubaniu. Nie ma już wahadła na trójce przed Jakuszycami. Nie ma też większych trudnień na zablokowanej niedawno drodze 382 ze Świdnicy do Dzierżoniowa.

Gorzej oczywioście na drogach lokalnych, gdzie zalega śnieg nawiany z pól na drogi. Policjanci nie mieli zgłoszeń o poważniejszych wypadkach. We Wrocławiu zagęszczony ruch na Armii Krajowej, Ślężnej i Powstańców Śląskich.

12.00

W rejonie Legnicy - mimo odwilży - trudno się jeździ między większymi miastami. W terenie niezabudowanym asfalt zwykle przykrywa warstwa lodu.

Ślisko momentami jest również na legnickiej obwodnicy między ul. Działkową a Rzeszotarami. Tam w rowie stoi pozostawiony przez kierowcę volkswagen golf. Na szczęście porzucone auto nie utrudnia ruchu.

11.30

Poprawiły się nieco warunki na drodze do Harrachowa, gdzie dziś przypomnę walczyć będa skoczkowie narciarscy. Policja informuje, że udało się ściągnąć z jezdni ciężarówkę, która blokowała przejazd. Trójka ze Szklarskiej do Jakuszyc jest jednak bardzo śliska.

Bardczo ślisko także na drodze nr 30 z Jeleniej Góry do Zgorzelca. W Lubaniu samochód ciężarowy wpadł w poślizg ustawił się w poprzek jezdni blokując dwa pasy ruchu w kierunku Zgorzelca. Ruch odbywa się wahadłowo.

Nie ma już utrudnień w Grodziszczu na drodze 382 ze Świdnicy do Dzierżoniowa. Ciężarówka została usunięta z rowu.

11.00

Najtrudniejsza sytuacja jest na drodze nr 3 w pobliżu przejścia granicznego w Jakuszycach. Ci, którzy jadą na turniej skoków narciarskich do Harrachova muszą się przygotować na stanie w korkach. Między Szklarską Porębą a Jakuszycami na poboczu drogi stoją TIR-y, a ruch samochodów osobowych odbywa się wahadłowo. Kierują nim policjanci, którzy też zatrzymują ciężarówki i kierują je na przygotowane parkingi.

10.30

Nieprzejezdna droga 382 w Grodziszczu między Świdnicą i Dzierżoniowem. Ciężarówka wyprzedzająca piaskarkę wpadła w poślizg i wylądowała w rowie.

"Trójka" za Szklarską nadal zwężona w stronę Jakuszyc. Wahadło na wzniesieniu, którego nie mogą pokonać TIR-y. Ruch trasą Jelenia-Tannwvald dziś spory. "Trójka" bowiem wiedzie najkrótsza droga do Harrachowa, gdzie dziś narciarskie skoki.

W okolicy Kłodzka i Kudowy, główne drogi przejezdne zapewnia tamtejsza policja.

9.30

Ruch wahadłowy na drodze nr 3 ze Szklarskiej Poręby do Jakuszyc. Stromego podjazdu za Szklarską nie może pokonać ciężarówka - informuje jeleniogórska policja. Funkcjonariusze przypominają, że nadal obowiązuje zakaz wjazdu na tę drogę ciężarówek bez łańcuchów na kołach.

Jak podaja słuchacze Radia Wrocław, nieprzejezdna jest już droga 382 ze Świdnicy do Dzierżoniowa oraz na odcinku z Dzierżoniowa do Ząbkowic. Powodem są zaspy na drodze.

9.00

Warunki jazdy w regionie bardzio trudne. Na wschodzie pada jeszcze śnieg, na zachodzie już deszcz. Miejscami na drogach możliwa gołoledź.

Zobacz też:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama