70-latek kradł prąd, grozi mu do 5 lat więzienia

WK, PAP | Utworzono: 2022-01-12 13:53
70-latek kradł prąd, grozi mu do 5 lat więzienia - fot. archiwum Radio Wrocław
fot. archiwum Radio Wrocław

Młodsza aspirant Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji poinformowała, że policjanci Wydziału ds. walki z Przestępczością Gospodarczą kłodzkiej komendy ustalili, że w jednym z budynków na terenie powiatu dochodzi do kradzieży prądu.

- Sprawdzenia tego miejsca dokonali policjanci oraz pracownicy zakładu energetycznego, którzy potwierdzili podejrzenia. Okazało się, że mieszkający pod wskazanym adresem 70-letni mężczyzna bezprawnie korzystał z prądu poprzez przyłącze, pomijające układu pomiarowy - powiedziała policjantka.

Dodała, że nielegalna instalacja elektryczna została już zlikwidowana, a policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy i sprawdzają również jak długo 70-latek nielegalnie pobierał prąd.

- Bez względu na wartość poniesionych strat, czyn taki kwalifikowany jest jako przestępstwo kradzieży energii elektrycznej, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z koniecznością uregulowaniem opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór - powiedziała policjantka.

Dodała, że nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku.

- W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie - podkreśliła policjantka.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.