Kolejny etap remontu mostu Zwierzynieckiego. Uwaga na utrudnienia

BM | Utworzono: 2022-01-22 07:10 | Zmodyfikowano: 2022-01-22 07:12
Kolejny etap remontu mostu Zwierzynieckiego. Uwaga na utrudnienia - fot:  archiwum Radia Wrocław
fot: archiwum Radia Wrocław

W sobotę rozpocznie się kolejny etap remontu mostu Zwierzynieckiego. Zajęty zostanie wąski pas chodnika oraz fragment jezdni po stronie ogrodu zoologicznego. Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta tłumaczy, że zmiany są konieczne, aby mogły się rozpocząć prace rozbiórkowe.

Pomosty - podobnie jak po stronie północnej - posłużą do realizacji prac remontowych i antykorozyjnych od spodu konstrukcji. Ewa Mazur odpowiada na pytanie czy już wiadomo na jaki kolor zostanie pomalowana 125-letnia przeprawa.

W ramach rewitalizacji mostu Zwierzynieckiego odnowione będą chodniki. Asfalt zastąpią granitowe płyty. Odnowiona będzie także stalowa konstrukcja mostu. Odtworzona zostanie również zabytkowa tablica z brązu w języku niemieckim, upamiętniająca zakończenie budowy mostu, która zostanie uzupełniona o nową tablicę z tłumaczeniem w języku polskim.
Ciągle nie wiadomo jaki ostatecznie kolor będzie miała zabytkowa przeprawa. Badania stratygraficzne zostały zakończone, uzyskane wyniki trafią do miejskiego konserwatora zabytków, to on ostatecznie zdecyduje o kolorystyce obiektu.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.