Koszykarze Śląska podejmą Kinga Szczecin (TRANSMISJA)

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-02-06 09:12

King miał bardzo udaną końcówkę minionego roku, kiedy to trzykrotnie pokonał rywali w Energa Basket Lidze. Następnie przyszły jednak dwie porażki. Szczecinianie najpierw niespodziewanie przegrali u siebie ze Startem Lublin 81:85, by kilka dni później ulec na wyjeździe Enea Zastalowi BC Zielona Góra 71:87. Później podopiecznych Arkadiusza Miłoszewskiego czekała trzytygodniowa przerwa, ponieważ ich starcie z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski musiało zostać przełożone z powodu pozytywnych przypadków testów na koronawirusa w zespole mistrza Polski. Przerwa ta podziałała na drużynę jednak bardzo dobrze. W środę Wilki Morskie pewnie pokonały Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 102:71. Tym samym szczecińska drużyna legitymuje się bilansem 11-9, który plasuje ją aktualnie na ósmym miejscu w ligowej tabeli.

Wrocławianie do spotkania z Kingiem podejdą w dobrych nastrojach, wszak ostatnie dni były w stolicy Dolnego Śląska bardzo udane. Co prawda tydzień emocji w Hali Stulecia rozpoczął się od porażki z francuskim Boulogne Metropolitans 92, lecz następnie Trójkolorowi trzykrotnie mogli się cieszyć ze zwycięstwa. W piątek pokonali rewelację rozgrywek Czarnych Słupsk 96:84. Tym spotkaniem wrócili na właściwe tory, a zarazem odczarowali halę, która wcześniej nie była dla nich najszczęśliwsza.

Ledwie dwa dni później podopiecznych Andreja Urlepa czekało jeszcze większe wyzwanie. Ich rywalem był mistrz Polski Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Wrocławianie jednak po raz kolejny znakomicie spisali się na parkiecie i po bardzo emocjonującym meczu pokonali rywali 79:69. Na zakończenie maratonu Śląsk ponownie rywalizował w rozgrywkach EuroCupu. W środę zespół zagrał rewelacyjnie, dzięki czemu zanotował drugie zwycięstwo w tych prestiżowych rozgrywkach. WKS kontrolował wynik przez niemalże całe spotkanie, ostatecznie pokonując faworyzowany Turk Telekom Ankara 80:67.

Początek dzisiejszego starcia o godzinie 17:30.