Wrocławscy judocy z medalami międzynarodowych zawodów w stolicy

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2022-02-28 08:25 | Zmodyfikowano: 2022-02-28 08:25

Zawody w stołecznym Torwarze odbywały się cieniu agresji wojskowej Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Ze startu w warszawskiej imprezie zrezygnowały ekipy obu federacji, które awizowały udział ok. 70 zawodników.

Z Polaków drugiego dnia najlepiej spisał się Piotr Kuczera (KS Kejza Team Rybnik), który triumfował w wadze 100 kg.

W niedzielę na podium stanęła także dwójka judoków z wrocławskich klubów. Sebastian Marcinkiewicz (KS Praesidum Wrocław) potwierdził siłę polskiego judo w kategorii 81 kg. W bratobójczej walce z Damianem Stępniem, będąc szybszym, wywalczył trzecie miejsce.

Na najniższym stopniu podium podium stanęła także Kinga Wolszczak. Zawodniczka Śląska Wrocław. startująca w wadze +78 kg, bój o trzeci e miejsce rozpoczęła od wazari. - Później w jej wykonaniu to była prawdziwa obrona Częstochowy. Kinga ma ogromne serce do walki. Nie zawsze wystarczy jej umiejętności, ale tym razem wytrzymała presję - ocenił dyrektor sportowy Polskiego Związku Judo Cezary Borzęcki.

Dzień wcześniej w stołecznym Torwarze trzecie miejsca wywalczyło dwoje innych judoków z Wrocławia: Damian Szwarnowiecki (Praesidum Wrocław) w wadze 73 kg i Paulina Szlachta (AZS AWF Wrocław) w kat. 48 kg.

W klasyfikacji generalnej turnieju Polska zajęła czwarte miejsce. W dorobku biało-czerwonych znalazły się 2 końcowe zwycięstwa i 5 trzecich miejsc. Triumfowała Japonia, z bilansem odpowiednio 3-1-1.