Wyrok dla grupy produkującej i handlującej narkotykami

BT, PAP | Utworzono: 2022-03-08 16:53
Wyrok dla grupy produkującej i handlującej narkotykami - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

Czterech mężczyzn, w wieku od 39 do 50 lat, zostało zatrzymanych przez policję w styczniu 2019 r. Wówczas w jednej z posesji na terenie powiatu bolesławieckiego policjanci znaleźli linię produkcyjną do syntezy metamfetaminy oraz blisko milion tabletek zawierających pseudoefedrynę, wykorzystywaną do produkcji tego narkotyku. Zabezpieczono wtedy również blisko dwa kilogramy metamfetaminy i ponad 80 gramów marihuany.

Według śledczych w zlikwidowanej wytwórni metamfetaminy wyprodukowano niemal 8 kilogramów tego narkotyku i próbowano wyprodukować kolejnych 36 kilogramów. Proceder trwał od października 2018 r. do stycznia 2019 r. – poinformował we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasza Czułowski.

Mężczyźni zostali oskarżeni o wytworzenie znacznej ilości metamfetaminy, a dwóch z nich również o posiadanie narkotyków. Według prokuratury oskarżeni z produkcji i handlu narkotykami uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał oskarżonych winnymi zarzucanych im czynów i skazał ich na kary od 7,5 roku więzienia do 9 lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.