Tai Woffinden zajął drugie miejsce w zawodach w Toruniu

WK, PAP | Utworzono: 2022-04-03 07:11

Bartosz Zmarzlik wygrał w sobotę w Toruniu Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Żużlowiec Stali Gorzów Wlkp. triumfował w tej imprezie po raz trzeci w karierze.

W finale sobotnich zawodów w Toruniu Zmarzlik wykorzystał pierwsze pole startowe i prowadził od startu do mety. Za jego plecami finiszowali Anglik Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław), Duńczyk Leon Madsen (ZIELONA-ENERGIA.COM Włókniarz Częstochowa) i kolejny reprezentant Danii Nicki Pedersen (Zooleszcz GKM Grudziądz).

Zmarzlik był najlepszy już po zasadniczej części toruńskich zawodów, w której zdobył trzynaście punktów. Po 12 w pięciu startach zgromadzili Pedersen i Woffinden. W finale to jednak polski wicemistrz świata był wyraźnie najszybszy - mimo zaciekłych ataków Brytyjczyka Woffindena.

To trzecie zwycięstwo Zmarzlika w zawodach rozgrywanych od 2014 roku. Wcześniej triumfował on w IMME im. Zenona Plecha w 2019 i 2020 roku. Rok temu najlepszy był Australijczyk Jason Doyle, który w sobotę zajął dopiero 11. miejsce zdobywając sześć punktów. Pozycję wyżej uplasował się Maciej Janowski. 

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.