Królowa głodu Wojciecha Chmielarza w Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2022-04-04 10:00
A|A|A

Powieść wydały MARGINESY, dzięki którym prezentujemy fragmenty książki jednego z najpoczytniejszych i najlepszych dziś autorów literatury sensacyjnej i kryminalnej (czyta Filip Kosior). Wojciech Chmielarz to laureat Nagrody Wielkiego Kalibru, uznanie zdobyła jego seria kryminałów z komisarzem Mortką, ale też thrillery. Według 'Żmijowiska' powstał serial TV. 'Królowa głodu' to miks postapokalipsy, horroru, science fiction, westernu i fantasy.

Z opisu wydawcy:

Księstwo Kuźni Zachodu upadło, jego dawne tereny pozostają ponurym pasem ziemi niczyjej. Ludzie, którzy jakimś cudem przetrwali rzeź, padają ofiarą grasujących w lasach ogromnych żlebodźwiedzi i zwyczajnego głodu. Przesiąknięte krwią poległych ruiny państwa stały się domem głównie dla przybywających z daleka poszukiwaczy, którzy patroszą okolicę kawałek po kawałku w pogoni za żywmetalem, rzadkim i cennym kruszcem o wyjątkowych właściwościach.

Do takiej osady przybywa młody Holender Bram Huygens. Bez karawany, bagaży i sprzętu do wydobywania. Nie chce mówić o tym, kto i po co go przysłał, ale nikogo to nie dziwi – miejscowi nie są zbyt otwarci. Miniona wojna, która nie wzięła się znikąd, jest pokłosiem chaosu zrodzonego po apokalipsie. Bramowi powierzono misję, od której zależy przyszłość dawnego księstwa i jego mieszkańców. Wkrótce młodzieniec przekona się, że tutaj każdy ma swoje sekrety, a niektóre z nich są śmiertelnie groźne. Zwłaszcza jeśli za przeciwnika ma się lokalnego szeryfa…

Tymczasem w głębi lasów budzi się nowa siła – potężna, obłąkana, żądna ludzkiego mięsa i zemsty.

www.radiowroclawkultura.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama