Radni PiS: Śląsk Wrocław powinien przejąć stadion

Joanna Jaros | Utworzono: 2022-05-04 17:30 | Zmodyfikowano: 2022-05-04 17:31
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Wrocławscy radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości chcą aby Śląsk Wrocław przejął stadion przy Królewieckiej.

- Będzie jedna spółka, zarząd i rada nadzorcza zamiast dwóch, a to spore oszczędności - wyjaśnia radny PiSu Andrzej Kilijanek:

To niemożliwe, mówią urzędnicy. Zdaniem Wojciecha Koerbera z Biura Prasowego Urzędu Miasta, klub nie może przejąć spółki z długami bo straci licencję na grę w ekstraklasie:

Poza tym radni PiS zmian chcą dokonać w formie uchwały, a takie decyzje może podjąć jedynie walne zgromadzenie.

Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić, bo nie trzeba będzie utrzymywać dwóch spółek, wyjaśnia radny Andrzej Kilijanek:

Urząd Miasta twierdzi, że takie połączenie jest niemożliwe, bowiem stadion spłaca ogromny kredyt, i przejęcie tego zobowiązania spowodowałoby utratę licencji na grę w ekstraklasie. Poza tym to i tak nie jest dobry pomysł, wyjaśnia Wojciech Koerber z Biura Prasowego:

Nie wiadomo co się dalej stanie z projektem uchwały w tej sprawie. Miasto twierdzi, że o takich rzeczach decydują walne zgromadzenia spółek a nie ustawodawstwo.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Ekspert
2022-05-04 18:01:09
z adresu IP: (2a02:a317:e440:7600:553:x:x:x)
Ocena: 2
PZPN sprawdza wyniki finansowe klubu. Połączenie spółek obniży koszty uzyskania przychodu i poprawi wynik finansowy, w związku z czym sytuacja finansowa spółki będzie lepsza. Tyle w temacie wypocin miejskiego fachowca od PR-u prezydenta. Kredyt i tak spłaca miasto. Chyba nie chcecie ludziom wmówić, że połączenie spółek spowoduje, że miasto przestanie płacić za kredyt stadionowy?
Reklama