Hej, szable w dłoń: Radio Wrocław wspomina Andrzeja Waligórskiego

Elżbieta Osowicz, GN | Utworzono: 2022-05-05 11:50 | Zmodyfikowano: 2022-05-05 11:52

Tysiące tekstów piosenek, skeczy i wierszy - z okazji 30. rocznicy śmierci znakomitego satyryka Andrzeja Waligórskiego w Radiu Wrocław przypominamy niektóre z jego tekstów. Przez najbliższy tydzień na naszej antenie będą między innymi pojawiać się fraszki czytane przez autora. Natomiast w najbliższą sobotę zostanie wyemitowana specjalna audycja przygotowana przez kolegów ze Studia 202. Weźmie w niej udział między innymi Marek Waligórski, który wspominając ojca mówił o jego ogromnej wiedzy i oczytaniu:

Na antenie Radia Wrocław w każdą sobotę nadawana jest audycja „Studio 202”, gdzie prezentowany jest m.in. dorobek literacki Andrzeja Waligórskiego.

Jak mówi Jerzy Skoczylas, jego twórczość jest stale obecna w cyklicznych audycjach:

Okolicznościowa audycja z tekstami Andrzeja Waligórskiego zostanie wyemitowana w sobotni wieczór w Radiu Wrocław, po godzinie 20:00. Obchody 30. rocznicy śmierci satyryka, zorganizowane pod hasłem "Hej, szable w dłoń", to między innymi koncerty i wystawy plenerowe. W mieście pojawi się też krasnal z podobizną znanego satyryka. Andrzej Waligórski zmarł 10 maja 1992 roku, miał 66 lat.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ROCZNICOWEGO KONCERTU W RADIU WROCŁAW 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.