TOP5 dolnośląskich domów kultury EDYCJA3

Filip Marczyński, Karolina Kurczab, Justyna Kościelna, Piotr Słowiński, Andrzej Andrzejewski, Bartosz Szarafin | Utworzono: 2022-05-07 11:30 | Zmodyfikowano: 2022-05-07 11:30
TOP5 dolnośląskich domów kultury EDYCJA3  - zdjęcia uczestników plebiscytu
zdjęcia uczestników plebiscytu

Głosowanie potrwa do soboty, 21 maja, do godziny 15.30. Codziennie można oddać głos. Zwycięża ośrodek, który uzbiera najwięcej punktów. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.

Ten plebiscyt już się zakończył

MDK Lubań 

Wszystko zaczęło się jesienią 1945 roku. Lubań w części zrujnowany przez działania wojenne, czego ślady widać tam do dziś, gościł żołnierzy 7. Dywizji Piechoty. Wytypowali budynek, w którym działał Hotel/Restauracja Bellevue ,a później „Haus Vaterland", który szczycił się największą w mieście salą na 2.500 osób. Tam powstał w 1945 roku Ośrodek Szerzenia Kultury. Lubańska kultura to m.in Muzyczny Camping z 11 – 14 lipca 1979 roku był wówczas największym alternatywnym wydarzeniem muzycznym w Polsce. Wystąpił Maanam, to był debiut muzyczny grupy, podobnie jak Porter Band. Obecnie MDK organizuje i współorganizuje m.in. wystawy minerałów, koncerty, imprezy, spotkania, grupy artystyczne. 

Ośrodek Kultury - CAL na Ołtaszynie

Grafik CAL-u na wrocławskim Ołtaszynie jest pokaźny - można tam tańczyć, śpiewać, brać udział z zbiórkach harcerskich i zajęciach dla maluchów. Ośrodek od wielu lat kojarzony jest także z aktorstwem - wszystko za sprawą Teatru na Bruku, którym dowodzi Bogdan Michalewski.

MOK Nowa Ruda 

Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie to jednostka z 50-cio letnią tradycją. Niedawno świętowała swój jubileusz. Ośrodek znany jest z wielu wyjątkowych działań. To tam pojawiła się plaża i kino plenerowe. To również tam odbywały się wielokrotnie premiery filmowe z udziałem gwiazd. Te zresztą lubią często powracać do Nowej Rudy i MOKu. Ośrodek ma swoje kino, które cieszy się sporą popularnością i mimo upływu lat jest nowoczesne i konkuruje z multipleksami. MOK jest także siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda, który także świętuje swój jubileusz. W budynku wkrótce powstanie sala nagrań, a przed nim w małych ogródkach dzieci będą się uczyć podstaw ogrodnictwa. Jedną z największych ciekawostek jest także adopcja zwierzaka, który na stałe wpisał się w skład załogi.

Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu

Takiego pola do popisu wiele podobnych placówek może Prochowicom jedynie pozazdrościć. Tamtejsi animatorzy kultury nie ograniczają się jedynie do zajęć w gmachu swojego ośrodka. Tłumy z całego regionu zjeżdżają do miasta, gdy na tamtejszym zamku organizują widowiska "światło i cień" - tak na marginesie: zamek nie należy do ośrodka, ale właściciel chętnie użycza. To właśnie POKiS przywrócił życie w miejskim parku - dosłownie, gdy trzeba było sprzątać, czy sadzić rośliny, ale również poprzez festyny i imprezy. Rejsy po Młynówce - niewielkiej rzeczce płynącej przez miasteczko - to też ich idea.

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie

Niech nikogo nie zmyli nowoczesny design tego miejsca, bo tak naprawdę ma on zdecydowanie dłuższą historię niż wygląda. Kiedyś krył się pod nazwą Miejskiego Domu Kultury i wyglądał nieco inaczej, dziś przyciąga nie tylko miłośników kultury, ale także maniaków sportu. Jedno się jednak nie zmieniło wciąż jako centrum najważniejszych wydarzeń w mieście łączy pokolenia .

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.