Nie przestraszyli się faworyta. Cenny triumf lubinian w delegacji

PP/media klubowe | Utworzono: 2022-05-07 08:45

Za faworyta starcia uchodzili gospodarze, którzy przed tym spotkaniem zajmowali czwarte miejsce i walczyli o prawo gry w europejskich pucharach z Górnikiem Zabrze. Lubinianie musieli zdobyć minimum punkt, aby mieć oddalić ryzyko degradacji przed ostatnimi meczami. Miedziowi jednak nie kalkulowali i zgarnęli całą pulę, choć początek meczu tego nie zapowiadał.

Lepiej zaczęli gospodarze, którzy prowadzili 3:1, a następnie 6:3. W bramce MMTS-u znakomicie spisywał się Bartosz Dudek, a lubinianie mieli problemy z defensywą miejscowych. Nie trwało to jednak długo. Zagłębie złapało kontakt, między słupkami szalał Marcin Schodowski, a obrona Zagłębia, dowodzona przez Tomasza Pietruszko i Stanisława Gębalę była niczym mur. Do tego doszła skuteczna gra Romana Chychykalo i lubinianie do przerwy wygrywali jedną bramką.

Minimalne prowadzenia Miedziowych zwiastowało jeszcze większe emocje w drugiej połowie. Ta część spotkania należała już jednak do Zagłębia. Lubinianie po zmianie stron wyszli na parkiet jeszcze bardziej zmobilizowanie i zadawali kolejne ciosy. Podopieczni Jarosława Hipnera i Marcina Schodowskiego szybko wypracowali sobie kilkubramkową przewagę, która w pewnym momencie wynosiła już sześć trafień

W 51. minucie szarżującego w pole karne Kamila Kriegera powstrzymali goście, a sędziowie zdecydowali się ukarać Jakuba Morynia czerwoną kartką. Rozgrywający Zagłębia miał jednak nieco inne zdanie na ten temat i za dyskusję z sędziami otrzymał także karę 2 minut. Chwilę wcześniej na ławkę powędrował także Tomasz Pietruszko, więc lubinianie mieli wówczas na parkiecie o dwóch zawodników mniej. Mimo to, nie dali sobie zrobić krzywdy i odnieśli ważne zwycięstwo na bardzo ciężkim terenie.

MMTS Kwidzyn - MKS Zagłębie Lubin 23:26 (8:9)

MMTS: Dudek, Szczecina - Ossowski 5, Orzechowski 4, Szyszko 3, Grzenkowicz 3, Landzwojczak 3, Kutyła 2, Nastaj 1, Peret 1, Jankowski 1, Guziewicz, Kornecki, Krieger, Ekstowicz, Majewski.

Zagłębie: Schodowski, Bartosik - Czyczykało 7, Bogacz 5, Gębala 5, Stankiewicz 4, Marciniak 2, Drozdalski 1, Bekisz 1, Iskra 1, Moryń, Pietruszko.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.