Do utrzymania jeden krok

Wojciech Klich | Utworzono: 2022-05-15 07:32

Wrocławianie potrzebują do spełnienia celu tylko zwycięstwa. Wszystko przez to, że Termalica BrukBet Nieciecza w tej kolejce uległa Piastowi Gliwice. Tym samym zwycięstwo zapewni Śląskowi utrzymanie, bo nawet jeżeli na koniec sezonu Wisła Kraków zrówna się punktami z WKS-em, to wrocławianie maja lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

Trener Piotr Tworek przed dzisiejszym spotkaniem ma do dyspozycji niemal wszystkich zawodników. Żaden nie jest zawieszony za kartki, a do treningów powrócił już Daniel Gretarsson.

Mecz ze Stalą nie będzie należał do najprostszych. Nie dość, że wrocławianie grają na wyjeździe, to Stal nie jest jeszcze pewna utrzymania. Mielczanie mają na koncie 36 punktów, co oznacza, że w przypadków dwóch porażek i równocześnie dwóch wygranych Wisły Kraków, to właśnie Stal znajdzie się w strefie spadkowej.

W meczu obu zespołów we Wrocławiu to Śląsk triumfował 2:1. Należy jednak dodać, że w tamtym spotkaniu Śląsk od 42 minuty grał w osłabieniu, bramki w drugiej połowie zdobyli Mateusz Praszelik i Petr Schwarz.

Początek dzisiejszego starcia o 12:30.