Boją się, że droga zamiast ułatwić, utrudni im życie

Karolina Bieniek, PP | Utworzono: 2022-05-16 08:05 | Zmodyfikowano: 2022-05-16 08:05
Boją się, że droga zamiast ułatwić, utrudni im życie  - fot. Karolina Bieniek
fot. Karolina Bieniek

Zdaniem mieszkańców drogę zaprojektowano zbyt blisko zabudowań. Boją się też, że wysoki na kilka metrów nasyp pod nową trasę w razie powodzi zrobi ze wsi basen.

- Każdy z nas jest zwolennikiem tej obwodnicy. Powinna tędy iść, ale jednak dalej od zabudowań, z większymi zabezpieczeniami, my się obawiamy, jesteśmy terenem zalewowym. Gdyby doszło do wysokiego poziomu Odry, woda zbierze się pomiędzy drogą, a Odrą. Chcielibyśmy, żeby ktoś nas wysłuchał.

Mieszkańcy Serbów żądają przede wszystkim przesunięcia obwodnicy, zamontowania ekranów akustycznych i zwiększenia liczby przepustów. Mieli otrzymać informacje od projektanta, że zmiany są niemożliwe. Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie potwierdza, aby dotarły do nich informacje o jakichkolwiek uwagach do inwestycji.

- Złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla inwestycji do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Na ten moment nie wpływają, żadne wnioski i odwołania. Procedurę udziału społeczeństwa prowadzi organ wydający decyzję środowiskową.

13 maja minął termin składania uwag do projektu. Mieszkańcy Serbów liczą na to, że ich propozycje zostaną rozważone i podkreślają, że nie są inwestycji przeciwni.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.