Wszystkie gminy uzdrowiskowe powiatu kłodzkiego otrzymały dofinansowanie. Będzie bardziej zielono

Jarosław Wrona, km | Utworzono: 2022-05-21 15:18 | Zmodyfikowano: 2022-05-21 15:21
A|A|A

fot. UM Kudowa -Zdrój

Wszystkie gminy uzdrowiskowe powiatu kłodzkiego otrzymały dofinansowanie w wysokości do 5 mln złotych. Dzięki rządowemu wsparciu w Długopolu–Zdroju w parku uzdrowiskowym zostanie przebudowane oświetlenie, w Dusznikach powstanie strefa aktywności, a w Lądku w strefie uzdrowiskowej zostaną przebudowane drogi. Nie zabraknie inwestycji w Polanicy Zdroju, gdzie nowego charakteru nabierze kolorowa fontanna, powstanie też kolejna w parku Józefa. Dodatkowo miasto zmodernizuje monitoring i zwiększy ilość rabat kwiatowych. Zmieni się również park w Kudowie – Zdroju. Jak powiedziała Radiu Wrocław burmistrz Aneta Potoczna, przede wszystkim zostanie zrewaloryzowana szata roślinna:

Jak dodała Potoczna odnowiony zostanie parkowy plac zabaw, przybędzie ławek, koszy i tablic informacyjnych. Nowe donice zyskają też palmy. Aktualnie w Kudowie-Zdroju trwa budowa dużej tężni solankowej, która zostanie oddana do użytku jeszcze w tym sezonie:

Efekty zmian w parkach uzdrowisk ziemi kłodzkiej, będzie widać w przyszłym roku.

- Za dodatkowe 5 mln złotych, zostanie m.in. zmodernizowana słynna kolorowa fontanna - powiedział Radiu Wrocław burmistrz, Mateusz Jellin:

W parku wzdłuż głównej alei zostanie wymieniona betonowa kostka na kamienną, zwiększy się ilość rabat, zmodernizowany zostanie też monitoring.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama