Szkoła w Wałbrzychu otrzyma 100 tys. złotych od Taurona

WK, PAP | Utworzono: 2022-05-23 13:18
Szkoła w Wałbrzychu otrzyma 100 tys. złotych od Taurona - fot. Facebook/ Zespół Szkolno-Przedszkolny nr1 w Wałbrzychu
fot. Facebook/ Zespół Szkolno-Przedszkolny nr1 w Wałbrzychu

Jedną z wyróżnionych czterech placówek jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu.

Prezes Taurona Paweł Szczeszek zadeklarował, że Tauron będzie kontynuować program finansowania pracowni w szkołach oraz rozważa rozszerzenie tego przedsięwzięcia.

- Liczymy, że ci młodzi ludzie, którym dziś pomagamy stworzyć lepsze warunki do nauki, w przyszłości odwdzięczą nam się swoją energią, nowymi pomysłami, patentami. Dostęp do technologii i nowoczesnych narzędzi edukacyjnych z pewnością pobudzi ich kreatywność jeśli chodzi o myśl techniczną – powiedział prezes Taurona.

Jak mówił, w nadesłanych na konkurs 140 aplikacjach, energetyków urzekły przede wszystkim dziecięca fantazja, beztroska oraz brak ograniczeń.

- Uczniowie nie myślą w kategoriach: tego się nie da, to się nie opłaca. To są nowe, otwarte umysły, które także nas, inżynierów, fascynują. Dlatego jesteśmy zachwyceni i bardzo zadowoleni z tego projektu. Będziemy chcieli go w przyszłości rozszerzać, a na pewno kontynuować – powiedział Paweł Szczeszek.

Najwięcej (69) zgłoszeń w konkursie pochodziło z woj. śląskiego. Z Dolnego Śląska nadesłano 35 aplikacji, z Małopolski 31, a z Opolszczyzny 7. Nagrodzone projekty przedstawiają konkretne potrzeby szkół i możliwość ich zaspokojenia.

Analiza wszystkich zgłoszeń pokazuje, że uczniowie bardzo poważnie podchodzą do nauki przedmiotów przyrodniczych i informatycznych. Widać, że wielu z nich dostrzega, że fizyka, chemia, biologia, geografia i informatyka mogą być kluczem do dostatniego i ciekawego życia – oceniają przedstawiciele Taurona.

Energetyczna grupa od dawna wspiera szkoły i inne placówki edukacyjne, m.in. tworząc w technikach klasy patronackie - obecnie uczy się w nich 1,3 tys. osób. Najlepsi uczniowie mogą liczyć na stypendia naukowe oraz zajęcia, praktyki i staże zawodowe.

We współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej Tauron zrealizował też projekt Power, w którym wzięło udział sto szkół. Celem było kształcenie kadr dla sektora energetycznego – analizy potwierdzają bowiem, że już teraz na rynku brakuje niezbędnych profesjonalistów w tej dziedzinie.

- W ciągu dwóch lat realizacji przedsięwzięcia udało się przemodelować proces edukacyjny i wzbogacić go o zajęcia praktyczne. Jednym z efektów projektu jest utworzenie sześciu modelowych programów kształcenia - poinformował Tauron w poniedziałkowym komunikacie.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.