Śmiszek: Ziobro jest zaprzeczeniem ministra sprawiedliwości. Raczej powinien siedzieć za kratami

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2022-05-25 09:56 | Zmodyfikowano: 2022-05-25 09:55
Śmiszek: Ziobro jest zaprzeczeniem ministra sprawiedliwości. Raczej powinien siedzieć za kratami - fot. RW
fot. RW

Zaczniemy od zapowiedzi na temat ewentualnych zmian ordynacji wyborczej. Wprawdzie nie ma konkretów w tej sprawie, ale coraz więcej i głośniej się mówi. Pani poseł Joanna Lichocka wczoraj na antenie Radia Wrocław powiedziała, że absolutnie nie ma w tej sprawie żadnych rozmów, żadnych konkretów i planów. Ale jak czytam wypowiedzi na Twitterze posłów Zjednoczonej Prawicy, to wydaję mi się, że jeszcze coś się może wydarzyć. Czy Lewica jest za, czy przeciw.

Oczywiście sejmowe korytarze huczą od plotek na temat potencjalnego czy ewentualnego zamachu na obecną ordynację wyborczą. Ale ja o tego typu ruchach myślę bardzo jednoznacznie: tylko tchórz i cwaniak zmienia ordynację wyborczą na kilka, kilkanaście miesięcy przed wyborami. Bo dlaczego zmienia się ordynację wyborczą albo manipuluje się przy ordynacji wyborczej? Takie rzeczy robi się wtedy, kiedy nie jest się pewnym co do swojej wygranej. Widać, że Prawo i Sprawiedliwość zaczyna już wypuszczać tego typu szczury medialne, tego typu plotki, po to, żeby przygotować opinię publiczną do ewentualnych zmian. Powtarzam, jeśli Prawo i Sprawiedliwość albo szerzej Zjednoczona Prawica, chce konfrontacji na gruncie demokratycznym, to się konfrontujmy, to bijmy się ma programy, bijmy się na osobowości na listach wyborczych, bijmy się o sympatie naszych wyborców, a nie orbanizujmy systemu wyborczego, bo tym sposobem tak naprawdę robimy zamach, czy Prawo i Sprawiedliwość zrobi zamach na największą świętość demokracji, jaką są wolne, demokratyczne i przejrzyste wybory. Tak jak mówię, tylko ktoś, kto się obawia przegranej, tylko ktoś, kto czuje oddech opozycji na plecach, tylko ktoś, kto czuje, że grunt usuwa mu się spod nóg, a wyborcy już nie są tacy entuzjastyczni jak 3 lata temu, 7 lat temu, to taka osoba, czy taka partia zaczyna manipulować przy ordynacji wyborczej. Jeśli ktoś nie ma odwagi, to manipuluje przy ordynacji wyborczej.

Wam jako Lewicy, jakiekolwiek zmiany w tym zakresie opłaciłyby się? Badaliście to, analizowaliście?

Oczywiście, że analizujemy. Z tych zapowiedzi wynika bardzo jednoznacznie, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość zamiast 41 okręgów wyborczych do Sejmu chce zrobić, z tego co słyszę, 94 albo 100, to to będzie służyło tylko tym największym partiom. Ale mam złą wiadomość dla Jarosława Kaczyńskiego i tych wszystkich, którzy chcą manipulować przy ordynacji wyborczej. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało przeprowadzić tego typu działanie, to opozycja też ma swoje sposoby i opozycja wtedy będzie mogła połączyć siły, opozycja wtedy będzie mogła wystawić jedną listę i zobaczymy kto na tym straci, a kto na tym wygra. Jarosław Kaczyński nie przewiduje jednego, że tego typu akcja powoduje reakcję.

Będzie ta jedna lista opozycji, czy nie? Gdyby dziś miał pan decydować albo referować zagadnienie działaczom lewicy, co by pan powiedział?

Powiedziałbym, że na pół roku przed wyborami podejmiemy decyzję, a dzisiaj każde ugrupowanie powinno gryźć trawę i zabiegać o sympatię swojego elektoratu i ten elektorat poszerzać. Lewica jest otwarta na każdą opcję, każdą opcję, której efektem, rezultatem będzie nowy demokratyczny rząd, a Lewica będzie częścią tego rządu. Dzisiaj nie wolno odrzucać żadnego wariantu, nie wolno odrzucać żadnej opcji. Dzisiaj Lewica buduje Lewicę i buduje siebie, a przede wszystkim buduje zaufanie swoich wyborców do naszego ugrupowania. To się nam udaje, mówiąc bardzo skromnie i się nie przechwalając. Ostatnie tygodnie pokazały dość znaczny wzrost poparcia dla Lewicy o 3-4%. Znowu jesteśmy na podium. To pokazuje, że dzisiaj Polacy chcą słyszeć o propozycjach programowych, o propozycjach jak zwalczać biedę, jak zatrzymać te uciekające pieniądze z kieszeni Polaków, a nie gadać o różnych strategiach, które tak naprawdę są drugorzędne dla wyborcy. Więc dzisiaj wszystkie opcje są możliwe, Lewica niczego nie wyklucza.

Ale to zmienia się u was retoryka. Jak mieliśmy okazję rozmawiać ostatnio na antenie Radia Wrocław, to raczej stał pan na stanowisku, że absolutnie nie i Lewica idzie swoją ścieżką. Nie będę też przywoływać pana wypowiedzi o Donaldzie Tusku. Rozumiem, że ostatnie tygodnie coś jednak zmieniły w waszym postrzeganiu.

Nie zmienia się na pewno jedna rzecz, że Lewica buduje swoją tożsamość i Lewica w każdym demokratycznym państwie jest potrzebna, bo Lewica mówi i o prawach człowieka, i o prawach kobiet, ale mówi także o stabilizacji polskiej rodziny i przede wszystkim bezpieczeństwie dla polskiej rodziny. Nikt nie załatwi takich rzeczy, jak świeckie państwo, jak oddzielenia państwa od Kościoła, jak prawa pracownicze, jak nacisk na bezpieczeństwo socjalne, niż Lewica, więc ta Lewica jest potrzebna w każdym demokratycznym państwie. Natomiast jeśli będzie zamach na tę świętość demokracji, jeśli będzie zamach na ordynację wyborczą, jeśli Jarosław Kaczyński będzie chciał ukraść wybory Polakom, to spotka się ze zdecydowaną odpowiedzią całej opozycji, która będzie musiała wtedy prawdopodobnie przedyskutować w swoim gronie to, żeby schować swoje ambicje i postawić na jeden cel. Najważniejszy jest cel w polityce i ten cel w polityce Lewica ma i to jest Lewica, która jest przy stole, który rządzi za 2 lata Polską i załatwia sprawy ważne dla Polaków. Obniżenie rat kredytów, zahamowanie galopującej inflacji, zahamowanie cen i zapewnienie bezpieczeństwa polskiej rodzinie.

Posłanka Scheuring-Wielgus w rozmowie z Radiem Zet powiedziała, że mógłby pan zostać premierem Polski. Widziałby się pan w tej roli? Premier Krzysztof Śmiszek?

Panie redaktorze. Ja jestem skromnym posłem ziemi wrocławskiej i w tej roli czuję się bardzo dobrze. Nie czas na szafowanie nazwiskami. To są może takie wrzutki medialne, które może są ciekawe przez 2 albo 3 dni, ale najważniejsza jest jedna rzecz, że premier, który będzie szefem nowego rządu, to będzie człowiek, którego nie będziemy się wstydzili. To będzie człowiek, który będzie umiał realnie zabezpieczyć byt polskiej rodzinie. To będzie człowiek, który będzie umiał prowadzić dialog z Unią Europejską, a nie ciągle wywoływać wojny. To będzie człowiek, który nie będzie manipulował i kręcił, jeśli chodzi o pozyskiwany przez niego majątek. Dzisiaj takiego premiera nie mamy. Potrzebujemy takiego rządu, takiej większości, która będzie zajmowała się problemami Polaków, bo dzisiaj tak naprawdę widać, że Prawo i Sprawiedliwość głównie zajmuje się rozwiązywaniem problemów ze swoim koalicjantem, czyli Zbigniewem Ziobro, głównie zajmuje się walką z Unią Europejską, zamiast odblokowywać gigantyczne pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, więc dzisiaj tak naprawdę tego nie widzimy.

A Lewica ma takiego kandydata?

Nie ma niczego gorszego, niż na półtora roku przed wyborami zajmować się nazwiskami, zamiast programem. My się od wielu miesięcy zajmujemy programem i tego są efekty. Lewica znowu jest na podium i Lewicy rośnie zaufanie. Pokazujemy konkretne rozwiązania, pokazujemy jak rozwiązać problem niskich płac w budżetówce, wnosimy o 20% podwyżki dla każdego. Ale przede wszystkim dzisiaj my odwołujemy się do potrzeb naszych wyborców. Ktoś, kto dzisiaj musi płacić raty kredytu hipotecznego, łapie się za głowę, za serce i za kieszeń. W ciągu kilku miesięcy nasz rząd doprowadził do tego, że większość naszych zarobków pochłaniają opłaty i pochłaniają kredyty. My mówimy bardzo jednoznacznie, że najpierw bezpieczeństwo polskich rodzin, najpierw bezpieczeństwo finansowe Polek i Polaków, a potem gadanie o różnych nazwiskach i różnych konstelacjach politycznych.

Czy Polska w końcu dostanie pieniądze z KPO? Zmiany, które proponuje rząd zadowolą Komisję Europejską?

Po pierwsze, te pieniądze muszą popłynąć.

Ale nie płyną od wielu miesięcy.

Nie płyną i to jest wina Prawa i Sprawiedliwości, który naraził Polki i Polaków na to, że ciągle muszą czekać na te gigantyczne pieniądze, w przeciwieństwie do Włochów, Szwedów czy do Portugalczyków. Polacy ciągle przez to, że Morawiecki nie potrafił sobie poradzić z Ziobro, te pieniądze nie płyną i jest duża szansa, czy jest jakieś zagrożenie, że te pieniądze niestety będą albo w mniejszej sumie, albo zostaną zablokowane. Zobaczymy czy Komisja Europejska odblokuje pieniądze. Ja mam czyste sumienie. Lewica ma czyste sumienie, bo my głosowaliśmy za Europejskim Funduszem Odbudowy, w przeciwieństwie do niektórych innych partii opozycyjnych. Lewica ma czyste sumienie, Lewica jest za pieniędzmi dla Polaków z Unii Europejskiej i Lewica jest za praworządnością. Natomiast pytanie jest takie, czy Komisja Europejska zaakceptuje ten projekt ustawy o likwidacji Izby Dyscyplinarnej, która dzisiaj i jutro będzie dyskutowana w Sejmie. Ta ustawa jest ustawą niedoskonałą. Oczywiście trudno przewidywać i wróżyć ze szklanej kuli co zrobi Komisja Europejska.

A pan, gdyby był w Komisji Europejskiej, to by pan zaakceptował?

Ja bym popatrzył na dalekosiężne skutki tego projektu ustawy. Ta ustawa w największym skrócie powoduje, że sędziowie z nielegalnej Izby Dyscyplinarnej idą do innych izb Sądu Najwyższego. Co to oznacza? Że nasi słuchacze, którzy kiedyś znajdą się w sytuacji, którzy kiedyś będą musieli pójść do Sądu Najwyższego po sprawiedliwość, po prawo i po ostateczny werdykt np. z zakresu prawa pracy, dostaną na kartce papieru wyrok i nie będą wiedzieli, czy ten wyrok jest ważny, czy też nie, ponieważ w jego wydaniu brał udział sędzia, który jest nielegalny i o to w tym wszystkim chodzi. Ta ustawa powoduje, czy generuje gigantyczne potencjalne kłopoty dla setek tysięcy obywateli, którzy pójdą do Sądu Najwyższego, dostaną wyrok i nie będą wiedzieli, czy za 2, 3, 5 lat ten wyrok nie zostanie podważony. Tak Prawo i Sprawiedliwość namieszało w wymiarze sprawiedliwości. Tak właśnie Ziobro od 7 lat reformuje wymiar sprawiedliwości, że nasi Słuchacze nie będą mieli pewności, że jak idą do sądu, to dostają wyrok albo świstek papieru nie warty nawet tego druku, który jest na tej kartce.

Wspomniał pan o ministrze sprawiedliwości. Wszystkie znaki na niebie na to wskazują, że jutro wieczorem macie zająć się wnioskiem wyrażenie o wotum nieufności wobec ministra Zbigniewa Ziobro. Spodziewa się pan gorącej dyskusji? Pan premier, rząd obroni ministra?

Widać, że transakcja będzie wiązana, bo najpierw mamy głosowania ws. Izby Dyscyplinarnej, a po głosowaniach będzie dyskusja na temat pana Zbigniewa Ziobro, więc Jarosław Kaczyński tym razem postawił Zbigniewa Ziobrę pod ścianą, przyłożył mu pistolet do głowy i mówi głosuj. Jak zagłosujesz za Izbą Dyscyplinarną, obronimy ciebie i twoje stanowisko w rządzie. Więc myślę, że jeżeli panowie się już dogadali to się obronią. Natomiast dyskusja jest potrzebna, bo Zbigniew Ziobro jest najgorszym ministrem sprawiedliwości ostatnich 30 lat. Nie mówię tylko o tym, że zablokował nam pieniądze. To jest największy szkodnik wymiaru sprawiedliwości w ostatnich latach, bo nie tylko zablokował Polsce miliardy złotych, przez swoją butę i arogancję, ale także nie doprowadził do przyspieszenia procedur sądowych, obniżenia kosztów sądowych i wbrew swoim obietnicom sądy wcale nie stały się bliższe obywatelowi. Zbigniew Ziobro jest zaprzeczeniem ministra sprawiedliwości. To osoba, która tak naprawdę używa wszystkich swoich kompetencji jako minister sprawiedliwości, prokurator generalny, do budowania swojej pozycji, a obywatele mają z tego nic. Pamiętajmy, że np. między innymi w Wałbrzychu zlikwidowano Sąd Pracy. Dlaczego? Dlatego, że to jest zaprzeczenie tej całej polityki Prawa i Sprawiedliwości tylko tej retorycznej. Prawo i Sprawiedliwość mówiło, że będzie odtwarzało małe sądu, będzie odtwarzało małe wydziały po to, żeby nie trzeba było jeździć po całym województwie do Sądów Pracy? Gdzie mamy Sąd Pracy w Głogowie? Gdzie mamy Sąd Pracy w Wałbrzychu? To ja dzisiaj zbieram podpisy ze związkowcami z Wałbrzycha po to, żeby ten Sąd Pracy przywrócić, a minister Ziobro śpi. Minister Ziobro jest zaprzeczeniem ministra sprawiedliwości. Raczej powinien siedzieć za kratami, niż urzędować w Alejach Ujazdowskich 11, gdzie mieści się Ministerstwo Sprawiedliwości.

Posłuchaj rozmowy:

Reklama

Komentarze (66)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Dodam2022-06-16 13:50:31 z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Parafrazując: jego relacje z Bied_oniem są zaprzeczeniem naturalnego związku dwóch osób, które są podstawą rodziny.
~Barbi2022-05-27 17:39:13 z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Dlaczego Radio Wrocław toleruje wpisy Andrzeja64? W swoich komentarzach nawołuje do nienawiści i agresji w stosunku do środowisk homoseksualnych, pisze również o wieszaniu opozycji, wyrywaniu chwastów. Czy to jest normalne? Przecież tym powinien zająć się prokurator.
~Anty lgbt2022-05-31 20:58:15 z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Wyeliminowac czyli zamknac w zakladach do tego przeznaczonych i robta co chceta ale nie obnosic sie ze swoim zboczeniem!
~@anty lgbt2022-05-31 08:30:46 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Czyli twierdzisz, że trzeba wyeliminować ze społeczeństwa prezesa Kaczyńskiego i większość księży?! I że o tym stanowi konstytucja?? Gdzie?? To już gruba przesada.. Gdzie wasze katolickie miłosierdzie do bliźniego?
~Anty lgbt2022-05-30 21:06:18 z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Nie,ze chcemy prowokatorko ale tak stanowi Konstytucja RP powinnas to wiedziec a homo to zboczenie,ktore trzeba wyeliminowac z zycia spolecznego
~@antylgbt2022-05-30 15:10:59 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Obraziłeś teraz prezesa Kaczyńskiego, Macieja Wąsika i zdecydowaną większość kleru, czyli wasze elity. Chcecie mówić ludziom jaką mają mieć orientację seksualną to popatrzcie na siebie.
~Anty lgbt2022-05-29 08:46:45 z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
I bardzo dobrze robi bo tu jest Polska Biało-Czerwona a nie teczowo-spedalona! Barbi jestes kacapska prowokatorka zacznijmy kto nawoluje i zaczal ta wojne wy ja zaczeliscie wywieszaliscie teczowa Matke Boska na toaletach w teczowej aureoli. Twoja kolezanko-chlopczyca inscenizowala zamordowanie arcybiskupa Jedraszewskiego poprzez poderzniecie gardla kukly z jego wizerunkiem," potop szwedzki 3-0" itd...przypominac dalej? Umiecie tylko prowokowac kpicie z pisma swietego i symbolow swietych,teczowe godlo itp jestescie madrzy tylko gdy wasze spedy pedalskie chroni kordon policji i zza niego krzyczycie i pokazujecie faki Sami na ulicy jestescie nikim idziecie z podkulonym ogonkiem zeby was nikt nie zczail jestescie zerem rozumiecie!!! Andrzej ma racje trzeba tepic wasza holote Nigdy nic nie znaczyliscie i nie znaczycie wasze wyprane mozgi za unijne srebrniki nie funkcjonuja Nie podoba sie to do rosji tam macie wolnosc slowa tzn bedziecie zapoznawac sie z pala milicjanta po kazdym wyjsciu z domu
~Andrzej 642022-05-27 21:22:25 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
A wy jak grozicie prokruratorowi generalnemu to co to jest do k..... nędzy
~Lista wstydu2022-05-27 12:48:01 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Posłowie Koalicji Obywatelskiej, którzy głosowali przeciwko czternastej emeryturze: Adam Szłapka, Katarzyna Lubnauer, Barbara Dolniak, Witold Zembaczyński, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Klaudia Jachira, Monika Rosa, Krzysztof Mieszkowski.
~dwa ułomki2022-05-27 16:25:08 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
się dobrały, hehe. Umówcie się jeszcze na Złotego Denara i palenie kukły Tuska.
~Andrzej 642022-05-27 13:43:24 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Jest takie ludowe przysłowie pluj k..... w oczy ona powie że deszcz pada to dotyczy tych posłów
~Andrzej 642022-05-26 21:52:37 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Bolszewio będzie nas sądzić w tył głowy i po sprawie tak s...... robili i teraz jak im pozwala to będą tak robić za obrażenia kasty strzał w tył głowy przecież te k..... mogą wszystko
~karzeł żoliborski 2022-05-26 22:15:10 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ile złotych denarków dzisiaj przywaliłeś? Świeżo po wypłacie? Pisz i obrażaj zanim cię znowu zablokują.
~Andrzej 642022-05-26 20:57:04 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
I jeszcze mam nadzieję że Tuska i ta całą bandę w końcu o 6 rano zamkną i będzie święty spokój mało to prawdopodobne ale jest nadzieja na sprawiedliwośc dziejowa
~Andrzej 642022-05-26 20:40:35 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Śmieszek pajacu kiedyś a nawet nie długo te uśmiech zniknie ci z tej bolszewio gęby
~Andrzej 642022-05-26 20:48:53 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Karzel na ciebie też czekają lubisz to tamto pewnie tak jak te k..... w mundurze rosyjskim a zgodę to my wydajemy
~Andrzej 642022-05-26 20:46:32 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Śmieszek jak trafisz pod cele to niektóre dziewczyny się ucieszą
~karzeł żoliborski 2022-05-26 20:43:42 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Nie ma zgody na takie wpisy.
~Andrzej 642022-05-26 20:33:29 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Właśnie Zbyszek wygrał i teraz trzeba się wziąć za śmieszek itp zboki pedofil i wszelkie wynaturzenia wyrywać jak chwasty
~Andrzej 642022-05-26 21:21:38 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Ty mnie przesluchaliscie chyba w mundurze Zzzz
~karzeł żoliborski 2022-05-26 20:41:59 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Andrzejku, twój komentarz to esencja chamstwa, prymitywizmu, zacofania, deficytu intelektualnego, homofobii, małości, ,,polskości’’ oraz hipokryzji. Tym samym obraziłeś również prezesa partii. A co do pedofili to właśnie obecny minister sprawiedliwości wydał wytyczne prokuraturze krajowej aby łagodnie się z nimi obchodzić jeżeli są stanu duchownego. Twój wpis zgłaszam do odpowiednich instytucji za sianie nienawiści i wzywanie do agresji, nie ma na to zgody. Już raz się tłumaczyłeś na przesłuchaniu.
~Bydlactwo2022-05-26 11:28:32 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
przegrało wybory, to bydlactwo walczy, tylko szkoda, że nie mają nic nam do zaproponowania tylko jakieś gwiazdki. Bbbbbbuuuuuuuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhh....
~karzeł sodomski2022-05-26 20:39:29 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Cóż począć? Przegraliśmy wybory, bo kradliśmy za bardzo. Teraz tylko płakać i usrać się. Nigdy już się nie podniesiemy, bo nie mamy pojęcia, czy dziś żyją Polacy.
~Andrzej 642022-05-26 20:29:39 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Karzel możesz go wziąć jest twój i jeszcze biedronke i razem możecie się j...... nie doczekanie żebyście mieli legalne związki j..... zboki
~karzeł żoliborski 2022-05-26 20:23:46 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Andrzejku, twój komentarz to esencja chamstwa, prymitywizmu, zacofania, deficytu intelektualnego, homofobii, małości, ,,polskości’’ oraz hipokryzji. Czyli typowych cech wyborców pisu. Dlatego jak już przegracie te wybory, to trzeba będzie was rozliczyć za podzielenie narodu. Jakoś nie przeszkadza ci orientacja seksualna twojego prezesa.
~Andrzej 642022-05-26 19:50:21 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Śmieszek ty j.... Geju
~Jeden2022-05-26 14:40:03 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
ułomek podpisuje drugiemu ułomkowi hehe
~Andrzej 642022-05-26 13:12:47 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Na drugi rok dostaną jeszcze większy lomot w wyborach to wtedy zaczną się sami wieszać, i w tedy powiemy jednym hurrem zamiast liści będą wisieć komuniści
~Andrzej 642022-05-26 09:20:40 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Panie Darku zapraszanie do studia człowieka który w sposób jasny i zrozumiały dla większości grozi urzednikowi panstwowemu jakim jest minister sprawiedliwości proszę wyciągnąć z tego wniosek, moim zdaniem należy powiadomić ministra że takie groźby padają na antenie publicznego radia to jest niedopuszczalne
~Nie dość ze mały…2022-05-27 13:16:54 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
To nie rozumie sytuacyjnego żartu… Typowy PeŁo wyzywać, obrażać bez zastanowienia jak prikazal Herr Tfusk
~karzeł żoliborski 2022-05-26 22:36:15 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Cytat ,,kończ waść, wstydu oszczędź’’ ma calkowicie przeciwne znaczenie. Ale to trzeba przeczytać kilka książek żeby to wiedzieć. Niziny intelektualne cytują :)))) Troll sam się zaorał
~do pan Wojtek2022-05-26 14:40:53 z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
HAAHAHAahahahahahahahahahahhq - Kończ Waść, wstydu oszczędź (sobie). Chcesz link do zdjęć gdzie Tfusk się ściska z Putinem?
~pan Wojtek2022-05-26 14:38:29 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
yyyy, ale przecież to PiS zawsze był partią proputinowską…
~Andrzej 642022-05-26 13:05:15 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Wowka komuchu nikt cię traktuje poważnie, jest was dwóch pajacow jedź, albo inaczej w....... do swojego wodza zbrodniarza złodzieja gwaciciela i k.... jeszcze pedofilia który gwalci 8 miesięczne dzieci!!!!!!
~Fermentuje i klamie2022-05-26 11:30:12 z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Wowka54 naczelny obronca lewactwa haha niedlugo 4 czerwca idz do swojego kolegi Walesy z kwiatami i "dziekuj" za bolka moze i poczytajcie razem kwity ktore podpisywal i brsl za to kase
~antypis2022-05-26 10:35:05 z adresu IP: (2a02:a319:a03f:6500:d06f:x:x:x)
ZERO dostanie minimum 10 lat za kratami, a pracuje na więcej!
~wowka54r.2022-05-26 09:40:37 z adresu IP: (217.39.xxx.xxx)
Andżejku twòj styl pisarski polegający na braku stylu jest jasnym dowodem na to kto popiera PiSioròw. Aż brak słòw na tak fatalne zaślepienie.
~Większość Polaków2022-05-26 08:21:04 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
jest za rozstaniem z Unią, jak zobaczyli, jaka naprawdę Unia jest i jak kocha Polskę.
~Fermentuje i klamie2022-05-26 00:21:55 z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
A i panie smiszek nie "Ziobro" tylko pan minister Ziobro pan Ziobro nie jest dla pana kolega moze mu pan co najwyzej buty czyscic!
~antypis2022-05-26 10:34:12 z adresu IP: (2a02:a319:a03f:6500:d06f:x:x:x)
Nie ziobro tylko ZERO!
~Fermentuje i klamie2022-05-25 22:29:45 z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Za kratami to powiniem siedziec twoj bakojad-mezus niejaki biedroń,ktory obiecywal ,ze gdy uzyska mandat europosla to go odda cieciu i co oddal? Prosze RW niech nie przeprowadza wywiafow z tym cichodajkiem bo nie ma pojecia o polityce
~Andrzej 642022-05-25 18:59:49 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Oglądam wydarzenia i jestem przerażony że tej z...... KOLCHOZ UNIĄ s..... nic nie robią ale jak im braniknie zboża to zobaczymy co zrobią bo my mamy jedzenia poddostatkim na całe szczęście
~Do populistycznej Pisflac2022-05-26 11:21:55 z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK PISFLACJA! W Estonii jest 20% - tam też rządzi Pis? W USA 9% w Holandii 11,5, w Niemczech 8,5 - tam też jest PiS? INFLACJA JEST WSZĘDZIE! A póki co chleb kosztuje 4 zł więc daj se siana z gadaniem populistycznych bzdur. Jak nie macie argumentów to szczujecie na innych - typowa OPOZYCJA - nawet nazwa mówi, że jesteście przeciwko władzy, ale swojego programu nie macie
~PiSflacja 12,4%2022-05-25 19:23:23 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Zobaczymy jak będziesz musiał płacić za chlebek 30 złotych, podziękuj rządowi. Polska przez swoje położenie geograficzne zawsze będzie w strefie wpływów zachodu lub wschodu. Skoro nie pasuje ci Unia to zostaje tylko Rosja i twój ulubieniec Putin.
~Andrzej 642022-05-25 17:29:08 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Prosić tylko Boga aby te czerwone kanalie nigdy nie rządzili tym krajem
~odbiorNick2022-06-15 10:39:29 z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Za późno. O jakieś siedem lat za późno.
~oto2022-05-25 13:42:33 z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
jak on nienawidzi Polski, jurgieltnik i w dodatku ...
~Gimbaza..2022-05-25 15:49:30 z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
To o Was o lewactwie,ktore probuje narzucac obca retoryke Polakom
~@Gimbaza2022-05-25 15:44:55 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Dobrze się podpisałeś kr.etynie
~Gimbaza2022-05-25 15:40:56 z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Tu jest Polska nie bruksela tu sie zboczeń nie popiera!
~Redaktor2022-05-25 13:01:10 z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Śmiszne...
~karzeł żoliborski2022-05-25 12:56:37 z adresu IP: (146.70.xxx.xxx)
Bardzo zastanawiają poniższe chamskie i homofobiczne komentarze wyborców pis-u, które w ogóle nie mają nic wspólnego z tematem rozmowy. A najlepsze jest to, że sam prezes pis-u Jarosław Kaczyński jest właśnie gejem i o tym wiedzą wszyscy od lat. Podobnie Maciej Wąsik.. dalej wymieniać? I nie ma w tym nic złego gdyby nie to, że żoliborski ,,kawaler'' stoi na czele partii, która z homoseksualizmu czyni zarzut i robi nagonki na środowiska homoseksualne, nawolując jednocześnie do nienawiści. Obrzydliwe..
~@tepy karle 2022-05-25 15:44:51 z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Bo to jest zarzut! Chlopak-dziewczyna normalna rodzina tak bylo jest i bedzie nie podoba sie to emigracja i pod namiot pod PE zajezdzaj Napewno Jarosław Kaczyński nie dalby sie sprowokowac takiej tepej dzidzie jak ty
~do tego powyżej 2022-05-25 13:45:34 z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
Nie chodzi o nagonkę tylko o zakaz propagowania. Jak ktoś jest to niech sobie żyje szczęśliwie. Nikt nikomu nie broni się zakochiwać, razem mieszkać etc. Ale na parady, ..omo-małżeństwa, "edukowanie" dzieci w tych zakresach nie ma zgody! Powołujecie się na Francję "obrońcę ludności" gdzie jak są protesty to płonie pół Paryża, a demonstrantów tłucze Policja. To jest ta wasza Lewacka wolność? A może zabieranie bogatym pieniędzy i głoszenie populistycznych haseł to Wasz cel. P.S. Kto napisał na kogo głosował? Nie implikuj, bo wszędzie widzisz PiS. TO SIĘ NAZYWA OBSESJA!
~Wyborca2022-05-25 12:28:29 z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
Weź się chłopie wynieś z "menrzem" do Holandii jak Wam tu tak źle. Wyznajesz ideologie, która kosztowała życie miliony ludzi, upadek państw i całych społeczeństw. Ale jest dobry znak - cenisz Che Gevarę - a wiecie jakie miał zdanie o LPG. PRECZ Z TĘCZOWYMI LPG TERRORYSTAMI!!!!
~Wieslaw 2022-05-25 10:47:36 z adresu IP: (185.27.xxx.xxx)
Nie dla tęczowego lewactwa
~karzeł żoliborski2022-05-25 10:16:18 z adresu IP: (146.70.xxx.xxx)
Zjednoczona opozycja jak najbardziej tak, ale bez lewicy. Ich pomysły są identyczne jak pisu (czyli też lewicy), tzn. dodrukować pieniędzy i rozdać, a tych co pracują na dobrobyt jeszcze bardziej opodatkować. Genialne! A co do Ziobry to jest pewne na 200% że będzie siedział, obecnie grozi mu już 10 lat i stawka rośnie. Kamiński z Wąsikiem ponoć już się pakują, nie dostaną drugiego ułaskawienia. Pozostaje jeszcze rozliczenie Morawieckiego, Kaczyńskiego, Glapińskiego i wielu wielu innych. Procesów sądowych jakie wkrótce się rozpoczną na taką skalę jeszcze nie widzieliśmy, dużo roboty będzie miał wymiar sprawiedliwości i służby penitencjarne. A wyborców pisu rozliczy ekonomia i fatalny stan gospodarki, chociaż niewielkie to pocieszenie.
~karzeł żoliborski2022-05-25 18:18:40 z adresu IP: (146.70.xxx.xxx)
Kto popiera morderców? Nikt normalny nie popiera agresji Rosji na Ukrainę. A fakty są takie, że rząd pisowski ewedentnie wpółpracował z prorosyjskimi politykami w Europie i to wiedząc o planach agresji na Ukrainę. Już nie nie wspominając o kontaktach Jarosłąwa Kaczyńskiego z agentem KGB Anatolijem Wasinem do czego sam się przyznał w książce "Porozumienie przeciw monowładzy". Ale co was tam obchodzi prawda, was obchodzi tylko propaganda pisowska.
~Andrzej 642022-05-25 18:07:18 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Brać czerwona w natarciu pomyliłem się blac czerwona, pomyślcie matolki ludzie są zabijani gwalceni dzieci umierają a popieracie morderców do k...... nędzy co wy macie w tych głowach
~wowka54r.2022-05-25 17:51:21 z adresu IP: (2a00:23c8:2d92:2801:8c2a:x:x:x)
@ karzeł żoliborski - Andżejowi nic się nie pomyliło, Andżej sam jest pomylony.
~karzeł żoliborski2022-05-25 16:29:28 z adresu IP: (146.70.xxx.xxx)
Ojoj Andrzejku, po co te nerwy? Znowu wyzwiska i groźby :/ A pamiętesz kto z polskich władz w 2010 roku miał brać udział w uroczystych ochodach dnia zwycięstwa na placu czerwonym w Moskwie? To ja Ci przypomnę: świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński. A pamiętasz kto w orędziu telewizyjnym do Polaków po tragicznej katastrofie w Smoleńsku zwracał się do Rosjan: ,,bracia Rosjanie''? To ja Ci przypomnę: Jarosław Kaczyński. A wywiad czyjego kraju stał za aferą taśmową przez którą PO starciło władzę, a zyskało PiS? Pewnie tego też nie wiesz, chodzi o wywiad Federacji Rosyjskiej. Kto więdząc o nadciągającej agresji rosyjskiej na Ukrainę bratał się z przyjaciółmi Putina takimi jak np. Wiktor Orban, Marine LePen i Mateo Salvini? Oczywiście nasz ukochany premier i jego szef. Więc trochę Ci się pomyliły strony :))
~Andrzej 642022-05-25 16:01:33 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Witaj psycholu, już niedługo przymierza ci kaftanik, albo od razu walnij tym tepym łbem w mur będzie święty spokój, myślę że jak twojego przywódcę zbrodniarza, gwaciciela i złodzieja usuną to pojedziesz na pogrzeb
~karzeł żoliborski2022-05-25 15:53:34 z adresu IP: (146.70.xxx.xxx)
Witaj Andrzejku, dawno Cię nie widziałem. Jak było na przesłuchaniu? Trochę Cię potrzymali, prawda? ;) Ty przynajmniej potrafisz się podpisać, pozdrawiam.
~Andrzej 642022-05-25 14:44:14 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
Karzel później tacy jak ty pokrój Putina ty po prostu jesteś psychicznie chory. Na szczęście minister nie ma czasu na takich psychol, ale kiedyś straci cierpliwość i pójdziesz siedzieć
~Andrzej 642022-05-25 13:42:51 z adresu IP: (2a00:f41:7023:cef0:0:x:x:x)
~Oj malutki karzełku2022-05-25 12:25:31 z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
A potem się przebudziłeś z mokrymi gatkami? :)