Zagłębie Lubin i KPR Kobierzyce zagrają o Puchar Polski [TRANSMISJA]

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-05-28 02:46

Obie drużyny zakończyły sezon w ubiegłą sobotę w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. W derbowym spotkaniu w ramach 28. serii Zagłębie pokonało KPR 27:24, prowadząc niemal przez całe spotkanie, chociaż rywalki niemal cały czas naciskały.

Spotkania pomiędzy ekipami z Lubina i Kobierzyc najczęściej są zacięte i emocjonujące, a ich losy ważą się do ostatnich sekund. Na parkiecie w Gnieźnie zobaczymy aktualne mistrzynie Polski i brązowe medalistki, które tym razem powalczą o Puchar Polski.

Miedziowe będą bronić tego trofeum, wywalczonego przed rokiem. Zagłębie ma na swoim koncie łącznie siedem Pucharów Polski, w tym trzy zdobyte z rzędu. Dla KPR-u będzie to pierwszy finał i pierwsza szansa na zgarnięcie tego trofeum.

KPR w drodze do wielkiego finału najpierw pewnie pokonał Suzuki Koronę Handball Kielce 43:23, a następnie po niesamowitym meczu i bramce po końcowej syrenie pokonał na wyjeździe MKS FunFloor Perłę Lublin 27:26. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej awans zapewniły sobie dzięki pewnej domowej wygranej z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 34:24.