Wrocławianin ustanowił nowy rekord trasy na JBL Triathlon Sieraków

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2022-05-29 11:30 | Zmodyfikowano: 2022-05-29 11:30

Podczas tegorocznej 10. edycji Triathlonu Sieraków rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na dwóch dystansach drużynowych (56,5 km oraz 112,99 km).

Zmagania rozpoczęły się w sobotę od startów na dystansie sprinterskim i 1/2 ironmana. Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały zawodników, jednak to nie powstrzymało ich w uzyskiwaniu świetnych wyników. Wrocławianie zdobyli 4 medale, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu.

Złoto wywalczyli: Maciej Lewandowski (połówka M30-34) oraz Miłosz Sowiński (mistrz połówki w kategorii PRO, który rezultatem ustanowił nowy rekord trasy 3:55:03).

Srebro do stolicy Dolnego Śląska przywiozą: Tomasz Białek (połówka M35-39) oraz Ewa Waleńska (sprint K45-49).

Niedziela okazała się jeszcze bardziej udanym dniem dla sportowców z Wrocławia, którzy wywalczyli aż 6 krażków na na dystansie 1/4 IM. Złoty medal zdobyła Emilia Liputa (K25-29), srebrne Aleksandra Olszewska (K35-39), Marek Ziółkowski (M50-54) i Karolina Leśniak (35-39), a brązowe Bartosz Kościelniak (M25-29) i Piotr Wojcieszko (M40-44)

Kolejne triathlonowe zmagania cyklu CIECH Tri Tour już za dwa tygodnie w Charzykowych.