Sportowiec, który spełnia własne i cudze marzenia [REPORTAŻ]

Elżbieta Osowicz, PP | Utworzono: 2022-09-15 13:45 | Zmodyfikowano: 2022-09-15 13:45
Sportowiec, który spełnia własne i cudze marzenia [REPORTAŻ] - fot. Ernest Kołodziej

Teraz jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników w tej dyscyplinie. 45-letni Dolnoślązak Jacek Marciniak wywalczył start w mistrzostwach świata Ironman na Hawajach. Jak mówi, to spełnienie marzeń.

Realizując sportową pasję Jacek angażuje się także w pomoc niepełnosprawnym. Kilka lat temu został ambasadorem wrocławskiej Fundacji Potrafię Pomóc i wystartował w zawodach triathlonowych z niewidomym od urodzenia  Andreyem Tikhonovem.

Niewidomy biegacz jest muzykiem i opowiadając o wspólnych startach przyznaje, że chociaż nie może zawodów zobaczyć, to potrafi sobie je wyobrazić.

POSŁUCHAJ REPORTAŻU ELŻBIETY OSOWICZ:

Jacek Marciniak swój „slot” na MŚ wywalczył w czasie zawodów na wyspie Lanzarote. To ekstremalnie trudny wyścig na dystansie Ironman, czyli 3,8 km pływania, 180 km na rowerze i ponad 42 km w biegu.

Pokonanie trasy Jackowi Marciniakowi zajęło 11 godzin i 4 sekundy. O szczegółach można przeczytać na jego blogu: https://endutrition.pl/wydarzenia/im-lanzarote-2021-mieszanka-uczuc/

Dokładna data startu na Hawajach zawodników kategorii M 45-50, do której należy Jacek Marciniak, to sobota, 8 października, o godz. 7.20 czasu lokalnego, czyli około godz. 17.20 czasu polskiego. Przebieg wyścigu będzie można śledzić przy pomocy aplikacji, wpisując w niej imię i nazwisko zawodnika.