Jarosław Jach wraca do Zagłębia Lubin

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-06-26 07:00 | Zmodyfikowano: 2022-06-25 20:19

Jarosław Jach przyszedł na świat 17 lutego 1994 roku. Zawodnik urodzony w Bielawie zbierał piłkarskie szlify w Lechii Dzierżoniów, skąd w młodym wieku przeniósł się do Lubina. W Zagłębiu defensor regularnie piął się coraz wyżej, aż w końcu w 2014 roku został włączony do kadry pierwszego zespołu. Wówczas zadebiutował na poziomie Ekstraklasy w meczu rozgrywanym 27 maja przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała, pod wodzą trenera Piotra Stokowca. Z czasem rosły obrońca wywalczył miejsce w wyjściowej jedenastce Miedziowych, stając się ważnym ogniwem naszego zespołu. Prezentowana wysoka forma zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski, w której Jach wystąpił dwukrotnie, a także zainteresowaniem ze strony zagranicznych klubów. Na początku 2018 roku Jach przeszedł do Crystal Palace, związując się z angielską drużyną 4,5-letnim kontraktem. W momencie opuszczenia KGHM Zagłębia, stoper rozegrał w miedziano-biało-zielonych barwach 78 meczów, w których strzelił cztery bramki i zanotował jedną asystę. W ostatnich latach lewonożny piłkarz był wypożyczany kolejno do takich klubów jak: Caykur Rizespor, Sheriff Tyraspol, Raków Częstochowa (dwukrotnie) oraz Fortuna Sittard.

Jarosław Jach od nowego sezonu ponownie zasili zespół prowadzony przez trenera Piotra Stokowca. Obrońca podpisał umowę, obowiązującą do zakończenia kampanii 2024/2025.

- Jestem bardzo zadowolony z powrotu Jarka Jacha do Lubina. Wnosił dużo jakości do zespołu podczas swojego pierwszego okresu w Zagłębiu, co zaowocowało transferem do Crystal Palace. Teraz również wiele obiecujemy sobie po jego postawie. Jesteśmy pewni wysokich umiejętności naszego zawodnika, dodatkowo ma on za sobą kilkuletnie doświadczenie nabyte zarówno za granicą, jak i w barwach Rakowa. Zdajemy sobie sprawę, że Jarek przechodził też trudniejsze okresy, ale jest bardzo ambitnym piłkarzem i z pewnością bardzo nam pomoże w najbliższych sezonach - powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan.

- Cieszę się, że wracam do miejsca, w którym ukształtowałem się jako piłkarz. Jestem zadowolony z tego, że w końcu podpisuję wieloletni kontrakt. Chcę się ustabilizować, wrócić do bardzo dobrej dyspozycji i walczyć o najwyższe cele z drużyną. Towarzyszą mi same pozytywne emocje i jestem naładowany pozytywną energią. Myślę, że zarówno mnie, jak i całą drużynę czeka ciekawy sezon - mówi Jarosław Jach.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.